20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Szafa z fototapetą

fototapeta na szafę kamienne przejście

Współczesne trendy w dekorowaniu wnętrz wprowadzają coraz to nowe rozwiązania i pomysły, dzięki którym za tło dekoracji wykorzystuje się miejsca do tej pory nie brane pod uwagę. Pojawiły się też nowe materiały i pomysły sprawiające, że nikogo nie dziwi fototapeta z kopalnianym korytarzem na ścianie czy też zebra spoglądająca z drzwi lodówki. Jednym z miejsc, które od pewnego czasu służy za tło dekoracji jest szafa – mebel niezbędny w każdym domu i biurze, pojawiający się w różnych formach i wymiarach, począwszy od klasycznych dwudrzwiowych bieliźniarek po gigantyczne, zajmujące całe ściany szafy wnękowe.

Szafa z fototapetą jest dziś jednym z ciekawszych pomysłów na kolorowy i niestandardowy element wystroju. Wiele osób zapewne stwierdzi, że przecież okleiny meblowe to nie żadna nowość, a odświeżanie mebli za pomocą samoprzylepnych folii z teksturą drewna czy marmuru było praktykowane już kilkadziesiąt lat wstecz. A jednak fototapety, jakie obecnie znajdujemy na powierzchniach mebli niewiele przypominają te sprzed lat, skłaniając się bardziej w kierunku kategorii wielo tematycznych obrazów niż w stronę tradycyjnych meblowych oklein. Co można dziś znaleźć na drzwiach szafy wnękowej lub bieliźniarki?

Praktycznie wszystko, począwszy od pięknych krajobrazów jezior, wybrzeży morskich, panoram górskich i rozległych łąk, przez wszelaką architekturę po motywy przyrodnicze, rośliny i zwierzęta, a nawet abstrakcję. Szafa z fototapetą w takiej wersji pełni kilka różnych funkcji, z jednej strony wprowadzając ciekawy element kolorystyczny do wnętrza, a z drugiej na przykład powiększając je optycznie lub zmieniając jego proporcje. Takie rozwiązanie ma spore znaczenie w małych wnętrzach, wąskich przedpokojach i sypialniach, gdzie obraz otwartej przestrzeni czy wąskiego korytarza nieco minimalizuje klaustrofobiczne efekty.

Fototapety na szafy to szeroka kategoria dekoracji, dzięki którym można osiągnąć niemal każdy z pożądanych efektów. Egipska piramida, dzika dżungla, orientalna brama Tori, wizerunek zebry czy swojskie mazurskie jezioro to obrazy, które całkowicie zmienią klimat wnętrza. Do wyboru są również motywy bardziej tradycyjne, abstrakcyjne kompozycje złożone z kółek, kresek i falujących linii, które wprowadzą do pomieszczenia dynamikę lub po prostu ozdobią je intensywnymi kolorami. Szafa z fototapetą jest dziś jak duży obraz, który dopełnia przestrzeń wnętrza określonym układem kompozycji, wzbogacając wystrój i podkreślając jego charakter.