🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Okleiny samoprzylepne

okleina z górskim potokiem

Meble są tym elementem wyposażenia wnętrza, bez którego nie sposób funkcjonować, a ponieważ nie zawsze podczas kosztownego remontu stać nas na zakup drogiego kompletu wypoczynkowego czy meblościanki, pewnym pośrednim rozwiązaniem mogą być okleiny samoprzylepne.  Te niezwykłe dekoracje nie tylko przywrócą drugą młodość szafie, czy komodzie, ale również pozwolą na stworzenie nietypowego unikalnego designu, dzięki któremu zyska na atrakcyjności całe wnętrze. Pomieszczenia z takim dodatkiem nie są przygnębiające, ale rozweselają i wprowadzają pozytywny nastrój nawiązując tematyką do natury lub innych obrazów budzących przyjemne skojarzenia.

Okleiny samoprzylepne mogą być wykorzystywane na meblach, ale również na drzwiach wejściowych, panelach, szafkach kuchennych i w wielu innych miejscach, w których gładka powierzchnia umożliwi ich przyklejenie. W sklepach dostępnych jest wiele oklein tradycyjnych, stylizowanych na różne gatunki drewna, pozwalające dopasować ich odcień czy układ słoi do całej aranżacji, jednak znacznie ciekawsze bywają te wzory, którym motyw opiera się o klasyczną kolorową fotografię lub grafikę komputerową. To fantastyczne rozwiązania do wnętrza dla osób poszukujących nietypowych rozwiązań, starających się być na czasie i w zgodzie z najnowszymi trendami mody.

Poza efektami wizualnymi niezaprzeczalną zaletą oklein samoprzylepnych jest ich niska cena i łatwość aplikacji oraz ewentualnej wymiany na inny wzór, kiedy zachodzi taka potrzeba. Ogromne zróżnicowanie graficzne wzorów to możliwość tworzenia tysięcy aranżacji zarówno w pokojach, jak i kuchni, przedpokoju czy łazience. Drukowane na winylowym podkładzie, niekiedy dodatkowo laminowane są też bardzo trwałe, dlatego nie zaszkodzi im częste otwieranie drzwi szafy. To świetne dekoracje do miejsc, w których często przebywają domownicy, dotykając ścian, wchodząc z nimi w kontakt fizyczny. Długa żywotność to tylko jeden z atutów oklein. Drugim jest z pewnością wpływ na wizualny i przestrzenny odbiór wnętrza.

Wykorzystywane na samoprzylepnych okleinach motywy pozwalają na wszechstronne kształtowanie przestrzeni pomieszczenia, tworząc wirtualne przejścia, tunele, wprowadzając światło lub je przyciemniając, akcentując kolorystykę albo wpływając na jej wyciszenie. Szczególnie ciekawie wyglądają na drzwiach do pomieszczeń wzory przedstawiające wąskie uliczki czy korytarze. Złudzenie optyczne istniejącego przejścia jest wówczas tak silne, że wręcz ma się ochotę wybrać na spacer bez otwierania drzwi. Do dyspozycji pozostają setki wzorów, w tym także okleiny z motywami krajobrazów, architektury, kompozycji roślinnych czy abstrakcji.