cena od: 477 
cena od: 477 

Obrazy kaskadowe – nowoczesne dekoracje ścian

Obrazy kaskadoweJedną z najbardziej wykorzystywanych metod dekorowania wnętrz są obrazy kaskadowe. Małe i duże obrazki w mniej czy bardziej artystycznej wersji wiesza się praktycznie wszędzie. Począwszy od domowego salonu, przez pokój hotelowy po szkolną klasę. Przez setki lat tego rodzaju kompozycje znano jedynie w standardowej, jednoelementowej formie. Współczesność przyniosła dwie innowacje w tym zakresie.

Obrazy kaskadowe do salonu i sypialni

obrazach kaskadowych można powiedzieć wiele rozpatrując je zarówno w kontekście układu, ilości elementów, tematyki czy sposobu zestawiania motywów na poszczególnych częściach.  Dlatego każdy z tych aspektów sprawia, że jest to grupa dekoracji niezwykle zróżnicowana i stwarzająca ogromne możliwości w dopełnianiu aranżacji wnętrza. Na kompozycję wieloelementową można w zasadzie przetworzyć każdy motyw od klasycznych reprodukcji znanych malarzy, po stylizowany rysunek czy abstrakcyjną grafikę. Podział na części oraz proporcje poszczególnych elementów sprawiają też, że są to dekoracje do każdej wolnej przestrzeni ściany.

Wśród nich znalazły się propozycje doskonałe do typowych salonów i loftów, duże, rozbudowane i wyraziste w kolorystyce. Można tu też znaleźć typowo męski obraz z malowniczym czerwonym garbusem. Subtelną kwiatową łąkę do kobiecej sypialni a nawet relaksujący motyw SPA do dekoracji łazienki. Szczególnie piękne są obrazy kaskadowe pejzaże i bardzo kolorowe abstrakcje. Nie brakuje również stylizowanych motywów ludowych do rustykalnych wnętrz.