🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety do łazienki – wodoodporne dekoracje ścian

Fototapety do łazienkiŁazienka to miejsce, które w większości domów stanowi rodzaj sanktuarium. Odizolowanego od innych pomieszczeń i zapewniającego intymność. W polskiej kulturze nawet brak zamka powstrzymuje każdego od wejścia do środka. Co zapewne wynika nie tylko z powszechnych zasad moralności i dobrego wychowania, ale też z potrzeby własnej prywatności, której oczekujemy w zamian. Z tego powodu urządzanie łazienki powinno wiązać się ze szczególnym zaangażowaniem. Dzięki któremu powstaje swoista świątynia relaksu, w której możemy poświęcić kilkadziesiąt minut na odstresowanie w aromatycznej kąpieli.

Fototapety do łazienki to jeden ze sprzymierzeńców w tworzeniu takich klimatycznych wnętrz. Wykorzystywanie jej w aranżacjach łazienkowych jest stosunkowo nowym trendem, który wiąże się też z technikami druku i materiałami odpornymi na wilgoć. W łazienkowych wzorach przeważają tematy marynistyczne oraz te związane z filozofią ZEN. Czyli harmonią ducha i ciała oraz zjednoczeniem z naturą. Sprzyjająca kolorystyka oscylująca wokół błękitów i zieleni również działa uspokajająco i relaksująco. Dlatego bywa idealnym dodatkiem do tego wnętrza.

Fototapety do łazienki zamiast płytek

Odpoczywając w wannie w towarzystwie leniwie płynącej wody – tej realnej i tej na fototapecie zyskuje się odmienne spojrzenie na rzeczywistość, a ładunek energetyczny, jaki płynie z obrazu, aromatów olejków i delikatnego dotyku wody potrafi emocjonalnie odmłodzić o wiele lat.

Na takie aranżacje pozwalają podstawowe zasady kompozycji. Dopuszczające łączenie nie tylko barw pochodnych czy pokrewnych. Także tych z przeciwnego bieguna, zestawianych na zasadzie kontrastu. Przepiękna tapeta z różowo-białymi orchideami z powodzeniem sprawdzi się w łazience seledynowej i błękitnej. A także tej w odcieniach liliowym i fioletowym. Jasne odcienie miałkiego morskiego piasku również wpasują się w każde otoczenie, a tam. Gdzie kolorystyka obrazów nie jest sprzyjająca można wybrać neutralną biel nenufaru czy rzecznych kamieni.

Fototapeta do łazienki to nowy i zarazem nowoczesny sposób aranżacji wnętrza zwłaszcza. Gdy stanowi kolorystyczny akcent w subtelnej, jednostajnej całości nadając pomieszczeniu tego jedynego i niepowtarzalnego charakteru. Dzięki obrazowym skojarzeniom pobudzającym wyobraźnię.