🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Plakaty tryptyki z napisami i grafikami

Plakaty tryptykiPlakaty tryptyki przez długie dziesięciolecia były sposobem na komunikację z szerokim gronem społeczeństwa, informując o różnych ważnych wydarzeniach kulturalnych. Politycznych czy sportowych lub po prostu pełniąc rolę propagandową. Dziś plakat w tryptyku powoli traci na tego typu znaczeniu z uwagi na bardzo dużą popularyzację Internetu i innych środków masowego przekazu. Dlatego plakat z powodzeniem przejął funkcję dekoracji wnętrz. Zmienił się też zakres ich treści, którą – poza typowymi hasłami propagandowymi i reklamowymi. Wzbogaciły kompozycje mające wyłącznie znaczenie w odniesieniu do dekoracji domu.

Plakaty w formie tryptyku to kompozycje o wyjątkowo ważnej treści, będące rodzajem kontraktu zawartego pomiędzy domownikami, który mówi o panujących w tym miejscu prawach. Zasadach i przywilejach, ale również o wyjątkowej atmosferze. Z punktu widzenia kompozycji to dekoracje bardzo proste. Zazwyczaj o ograniczonej kolorystyce, dzięki czemu są uniwersalne. Czarno-biały plakat będzie pasował zarówno do pastelowego wnętrza. Jak i do wystroju bardzo intensywnego, w zdecydowanych kolorach. Równie uniwersalna jest też prosta forma graficzna, w której urozmaicenie może stanowić nieco bardziej ozdobna czcionka lub kilka kolorów liter.

Plakaty tryptyki do salonu i sypialni

To również kompozycje nowoczesne, w wyraźnych barwach i o zdecydowanej grafice, jak i motywy stylizowane na retro, lekko przytarte przez czas. Różnicę zauważa się też w samej treści. Bowiem chociaż wszystkie dekoracje mówią o tym samym, przedstawiają temat w sposób o odmiennym poziomie i charakterze emocji. Czasami są to poważne, jednozdaniowe deklaracje, innym razem długa lista zabawnych cech, które wyróżniają rodzinę.

Plakaty tryptyki to dekoracje o wyjątkowo silnym oddziaływaniu na klimat wnętrza. Atutem takich kompozycji jest przede wszystkim brak dwuznaczności. Bowiem w każdej formie przemawiają one wprost do obserwatora. W jasny sposób oznajmiając mu o ogromnym znaczeniu przykładnym do rodzinnego ciepła i wzajemnych relacji domowników. Salon lub przedpokój udekorowane takim plakatem wręcz zapraszają do skorzystania z gościny i delektowania się przyjaznym, serdecznym, pełnym miłości otoczeniem. To plakaty, które świetnie wypełnią każde puste miejsce w domu.