Obrazy panoramiczneObrazy panoramiczne z przestrzennymi wzorami to dekoracje, które wykorzystują złudzenie optyczne oraz naszą zdolność do przetwarzania płaskich obrazów w przestrzenni. Takie obrazy określane są mianem kompozycji trójwymiarowych. Czyli posiadających poza standardową szerokością i wysokością. Także subiektywnie odbieraną głębokość.

Ta ostatnia nie jest oczywiście możliwa do zmierzenia, ale jesteśmy w stanie ją sobie wyobrazić. Dzięki czemu staje się niemal namacalna. Kiedy na ścianie pokoju zagości obraz z biegnącą gdzieś w głąb obrazu uliczką czy arkadowym przejściem odnosimy wrażenie. Istnieje ono naprawdę. Nasz pokój czy korytarz nie kończy się na ścianie dwa metry przed nami, lecz biegnie o wiele dalej.

Obrazy panoramiczne – wąskie poziome obrazy na ścianę

Bambus – to jedno określenie łączy w sobie nieskończone możliwości w dziedzinie kreowania wnętrz. Wykorzystane, jako motyw obrazu panoramicznego pozwala na tworzenie fantastycznego designu w każdym pomieszczeniu od kuchni począwszy, a na sypialni i łazience kończąc.

Ta niezwykła trawa, często mylona z drzewami to przede wszystkim synonim niezwykłej siły, wytrwałości i charakteru. A jako źródło życia azjatyckich narodów stało się też elementem symbolicznym.

Jeśli wybieracie obrazy panoramiczne, jako dekorację wnętrza musicie zwrócić uwagę na trzy elementy. Pierwszym z nich jest oczywiście tematyka, która może wpływać na nastrój wnętrza.Jego nawiązanie do konkretnego stylu czy kultury. Przykładem są obrazy panoramiczne z motywami afrykańskimi. Stary zabytkowy mur z żelazną bramą czy nocna panorama Nowego Jorku.

Drugi ważny element to kolorystyka, dzięki której pomieszczenie zyskuje na charakterze. Trzeci istotny element to wielkość obrazu, który powinien być dobrze zaplanowany w pomieszczeniu. Aby go nie przytłaczał i zarazem nie ginął w całości wystroju. 

Obrazy panoramiczne – nowoczesne wory na ścianę do salonu i sypialni

Pojęcie Orientu nie jest już dziś używane powszechnie, ale często jeszcze można spotkać je w starszych filmach, w których stanowi cel podróży handlowych i inwestycyjnych bohaterów. W ogólnym rozumieniu terminem tym określa się wszystkie regiony azjatyckie od dalekiej Japonii po Bliski Wschód włącznie z Turcją i Egiptem.

Analizując ten ogromny terytorialnie obszar można założyć, że jest on też niezwykle bogaty kulturowo. Tematyka orientalnych obrazów panoramicznych będzie obejmować wiele aspektów zarówno w odniesieniu do okresów historycznych, jak i narodu będącego jej twórcą.