Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Reprodukcje obrazów

Obrazy Gustawa Klimta

Klasyczną dekoracją salonu jest reprodukcja obrazu sławnego malarza. Ale czy wiesz co znaczy słowo reprodukować? Czy reprodukcja jest kopią? a może po prostu potocznie zwaną podróbką? Kiedy jest inspiracją? Jakie cechy musi posiadać kopia?

Aby rozwiać wątpliwości a przy okazji dobrze definiować powielanie dzieł sztuki mniejszych i większych stosowanych we współczesnych wnętrzach przedstawiamy krótki opis z przykładami:

Kopia –  powtórzenie  dzieła (np. rzeźby, obrazu, itp), z tego samego (lub tańszego) materiału, przy zastosowaniu tej samej techniki, w tej samej skali. Kopia powinna być oznakowana, tak aby nie nosiła znamion fałszerstwa (nazwisko osoby sporządzającej kopię jest znane). Kopie wykonuje się w celach dydaktycznych, kolekcjonerskich, dla ochrony dzieła oryginalnego (np. kopię rzeźby, pomnika eksponuje się na wolnym powietrzu, a oryginał wystawia się w muzeum). Tyle za wikipedią – czyli my kopii nie oferujemy – kopia jak widać najbliżej jest podróbki – to jak najlepsza imitacja  ale zawsze oznaczona jako kopia. 

Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu. Od falsyfikatu różni się nie ukrywaniem faktu bycia repliką.  Często wykonywane są repliki  obrazów, plakatów do celów dekoratorskich.W replice czasem zmieniają nieznacznie kompozycję, skalę, technikę wykonania.

Nasze reprodukcje są unikatowe – poprzez formę w jakiej możecie dekorować swoje ściany używając wzorów mistrzów. Dzięki naszym wariackim trochę pomysłom możecie poważne dzieło Klimta zastosować w nowoczesnym wnętrzu a na sufit przykleić fototapetę stworzenie Michała Anioła

TUTAJ KUPISZ FOTOTAPETY Z REPRODUKCJAMI

zakupy w arpasażu

TUTAJ ZNAJDZIESZ OBRAZY, TRYPTYKI, LAMINATY Z REPRODUKCJAMI

zakupy w arpasażu

Trochę inspiracji – jak można wykorzystać reprodukcje w Twoim mieszkaniu, biurze lub przestrzeni publicznej