20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Dekoracyjne napisy na ścianę

fototapeta kartka z napisami

Napisy z pewnością nie są motywem, o którym pomyśli osoba wybierająca dekoracje do swojego wnętrza. Zazwyczaj, zależnie od preferencji, pierwsze kroki kieruje się w stronę konkretnych obrazów, takich, jak pejzaże czy kompozycje roślinne, uważane za najbardziej uniwersalne. Szczególnie ci, którzy nie mają doświadczenia w aranżacjach uważają, że kwiaty na ścianie czy górski krajobraz będzie pasował zawsze i nie okaże się kiczowatym dodatkiem do całości wyposażenia. Moda jednak nakazuje sięgać po innowacyjne rozwiązania, a to, co jest najbardziej charakterystyczne dla obecnych czasów, to stylizacje vintage, plakaty i dekoracje z napisami lub bardzo nowoczesne abstrakcje.

Dekoracyjne napisy na ścianę

Napisy na ściany to kategoria dekoracji o bardzo zróżnicowanej formie wzorów. Za tego typu propozycję można uznać wielką fototapetę z rozrzuconymi na niej pojedynczymi wyrazami, nazwami miast, dzielnic, albo po prostu jednym wielokrotnie powtórzonym słowem. Przykładem takiego motywu są wszelkie kompozycje z wyznaniem miłości wkomponowanym w konkretne kształty lub po prostu rozrzucone po jednolitym tle. Napisy tego rodzaju mogą być też przykładem identyfikowania się z konkretnym krajem, narodem, miastem czy kulturą, o czym mogą świadczyć napisy wykonane w barwach narodowych czy treścią wskazujące na przedmiot uwielbienia. Jednym z takich wzorów jest zakupowa fototapeta z wieżą Eiffla i nazwą miasta.

Litery, słowa, zdania można też znaleźć na mniej rzucających się w oczy dekoracjach, jakimi są plakaty i obrazy. Jedne stylizowane na vintage, przypominające przyżółkły ze starości papier gazetowy lub książkowy z nadrukiem stosowanym kilkadziesiąt lat temu to ciekawy dodatek do stylizacji retro, ale również do wnętrz rustykalnych czy prowansalskich. Bardziej nowoczesna, śnieżnobiała gazeta z nagłówkami artykułów to również bardziej nowoczesny styl, pasujący na ścianę loftu lub współczesnego biura. Szczególnym i bardzo designerskim dodatkiem do wnętrz mogą też być plakaty motywacyjne z bardzo konkretnym hasłem, niosącym w sobie pewien ważny dla właściciela domu przekaz.

Teksty na plakatach to wiele różnych opcji, począwszy od haseł motywacyjnych po zabawne wypowiedzi na temat domu, rodziny, panujących w niej obyczajów i miłości. To również hasła wyrażające własny stosunek do otoczenia, forma komunikowania się z nim poprzez wypowiedzi typu: „Lubię kawę” czy „Życie jest ciężkie, praca jest ciężka”. Dla jednym to forma pokazania własnej indywidualności, zaprezentowani swojego niepowtarzalnego stylu, dla innych po prostu zabawna, niestandardowa dekoracja, która poza treścią ma jeszcze kolor i formę idealne do wystroju wnętrza.