Pomysł na ścianę

Fototapeta Modelki

Urządzanie wnętrza to złożony proces, na który składa się wiele elementów, począwszy od wyboru stylizacji, przez zakup mebli i wyposażenia po dekoracyjne dodatki. Podstawą jest oczywiście kolor, na który trzeba się zdecydować w pierwszej kolejności, albo zaraz po wybraniu kompletu wypoczynkowego. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że sukces w tworzeniu stylizacji zapewnia dopasowanie do siebie wszystkich elementów, a jednak czasami nawet doskonale dobrane pod względem odcieni wyposażenie i idealny kolor ścian czy sufitu nie spełniają naszych wyobrażeń o idealnym salonie lub sypialni. Dzieje się tak dlatego, że sednem wnętrza są dekoracje, a więc te elementy, które będą przysłowiową kropką nad „I” na podobieństwo lamówki, falbanki czy stebnowania dekorującego ubranie.

Elementem wnętrza, z którym zazwyczaj mamy największy problem, a które w bardzo silny sposób wpływa na całość kompozycji są ściany. O ile te z otworami drzwiowymi, oknami czy zasłonięte meblościanką można pominąć, o tyle puste przestrzenie nad niską kanapą, lub te w ogóle pominięte w wyposażaniu niekiedy aż proszą się o wypełnienie odpowiednią dekoracją. Jej wybór bywa uzależniony od tego, jaki efekt chcemy ostatecznie osiągnąć. Jeśli pomieszczenie ma pozostawać jasne i przestronne, a dla jego właścicieli najbardziej liczy się swoboda wystarczającym dodatkiem będzie odpowiednio dobrany obraz lub naklejka ścienna, która złamie płaszczyznę nie narzucając się wizualnie. Obraz może być tradycyjny w klasycznych wnętrzach lub nowoczesny, abstrakcyjny, w formie tryptyku czy kaskady.

Ciekawy pomysł na ścianę

Jednym z najciekawszych, stwarzających ogromne możliwości aranżacji sposobów wypełnienia ściany jest oczywiście fototapeta. Jej zdolności kreowania wnętrza bywają nieograniczone, a wybierając odpowiedni wzór, kolorystykę i dopasowując wielkość można osiągnąć niemal wszystko. Można sobie wyobrazić niewielki ciemny pokój, w którym pojedyncze okno wychodzi na wschód, wpuszczając dzienne światło jedynie do południa. Wielka fototapeta z wizerunkiem okna, za którym widać czyste błękitne niebo sprawi, ze pokój stanie się jasnym, słonecznym salonikiem, który z dodatkiem jasnym angielskich mebli stanie się ulubionym miejscem wypoczynku.

Osoby ceniące klimaty romantyczne, lubiące otaczać się kolorami, kochające magię obrazów mogą sięgnąć po barwne powiększenie dmuchawców spowitych kropelkami rosy. Umieszczone na dużej ścianie salonu czy sypialni stworzą niezwykły nastrój, któremu zabraknie jedynie półmroku, świec i dobrej kolacji, aby zachwycił każdą romantyczkę. Wesoły salonik lub pokój dziecka to zasługa fototapety w pomarańczowe kółka. Ciepłe odcienie żółtego, pomarańczowego, bieli i różu tworzą bardzo ciekawą, radosną i dynamiczną kompozycję, dzięki której poprawia się samopoczucie i wraca radość życia. Równie zabawne są małe różowe modelki ustawione rzędami na szarym tle szczególnie, jeśli będą potraktowane, jako akcent kolorystyczny dopasowany do innych ścian lub detali wnętrza.