🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety Wenecja

fototapeta jaskrawa Wenecja

Wenecja to miasto o bardzo szczególnej wymowie, z uwagi na szaloną, romantyczną i nieposkromioną włoską miłość przypisana na wieczność kochankom. W Wenecji każdy fragment muru to spory kawałek historii opowiadający o czasach panowania papieży, królów i dożów, którym to piękne miasto zawdzięcza swój obecny wygląd. To piękne włoskie miasto powstało przecież dzięki barbarzyństwu, a zajęte przez światły i rozwinięty kulturalnie lud osiągnęło szczyt bogactwa i urody. Dziś wybierając się tam w czasie letnich wakacji poszukujemy tajemniczych zakątków przybliżonych w powieściach historycznych i na starych obrazach.

Uliczki Weneckie na ścianie

Osoby o romantycznym, pełnym nostalgii charakterze z pewnością znajdą wiele piękna w fototapetach prezentujących weneckie kanały, kołyszące się na nich gondole, stare ceglane mury skryte w cieniu albo kontrastowo jasny, kolorowy i rozległy Kanale Grande. Wybór takiej dekoracji do swojego salonu lub sypialni pozwoli na wprowadzenie odrobiny egzotycznej inności i to nie tylko w wydaniu turystycznym, ale też, jako pierwiastek historyczny, nawiązujący do odległej przeszłości.

Fototapety Wenecja

Stare ceglane mury to idealne uzupełnienie wystroju loftów. Tam, gdzie kamień i cegła stanowią naturalne tło weneckie kamienice staną się ciekawym dopełnieniem. Typowa kolorystyka w szerokiej gamie odcieni beżów i szarości może też zostać uzupełniona o kolorystyczny akcent, który podkreśli wystrój. Wybierając malownicze sklepiki z barwnymi daszkami czy markizami ich odcień można dopasować do koloru narzut na łóżkach, poduszek czy bibelotów. Tam, gdzie beżowe mury nie sprawdzą się do dyspozycji pozostaje jeszcze obraz w tonacji szarości, przy której kolorowe daszki będą wyjątkowo mocno podkreślone.

Wenecja to jednak nie tylko szarości i beże starych murów. To również feeria kolorów skąpanego w słońcu kanału, na którym wzdłuż nabrzeża cumują kolorowe wodne taksówki, małe straganiki na łodziach, a każdą z fasad budynku pomalowano na inny intensywny kolor. Żółty, czerwony, niebieski, zielony – są jak barwy letnich kwiatów czy kolory zwiewnych sukienek włoskich dziewcząt. Przykłady takich kompozycji można znaleźć na http://newmedia-art.pl/product/search.html?query=fototapeta+wenecja&category_id=&limit=.  wprowadzi wiele radości i ożywi wnętrze.