20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety łodzie na wodzie

fototapeta łodzie na wydmach

Tematyka marynistyczna co pewien czas powraca zarówno do projektowania ubiorów, jak i do dekoracji wnętrz. Obrazy z żaglowcami wśród spienionych fal, czy nostalgicznie płynącymi przez bezmiar oceanu to jeden z popularniejszych tematów dawnego malarstwa pejzażowego oraz kilku jego odmian bardziej nowoczesnych. Łódki, łodzie, żaglówki czy gigantyczne statki dają dziesiątki możliwości poprzez wyrażanie swoim charakterem różnego rodzaju nastrojów i nawiązywanie do różnych miejsc czy sytuacji. Zależnie od wyboru inny wpływ na wnętrze będzie wywierać taka kompozycja.

Jedną z popularnych w ostatnich latach form dekoracji jest fototapeta, którą można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu, od sypialni po łazienkę czy korytarz. Wizerunki łodzi i statków na ścianach, drzwiach, ściankach działowych czy powierzchniach szaf mogą całkowicie zmieniać te pomieszczenia. Wiele zależy od tego, jakim elementem większej całości pozostają. Przykładowo pusta tafla jeziora lub morza z niewielkim obiektem gdzieś w okolicy horyzontu to nawiązanie do ogromnej przestrzeni, która jednocześnie wpływa też na przestrzeń pokoju. Z kolei kolorowe łodzie rybackie na rozgrzanym słońcem piasku plaży przypominają o lecie, zabawie i wypoczynku sprawiając, że salon staje się idealnym miejscem relaksu.

Fototapety łodzie – piękne tafle jeziora, morza

Fototapety z łodziami to również miejsca, które chciałoby się odwiedzić. Gondole weneckie stanowią ciekawe nawiązanie do tamtejszych historycznych zabytków, ale też są niezwykle romantyczne. Kanał w Amsterdamie z szeregiem łódek bardziej nawiązuje do zorganizowanej wycieczki autokarowej, podczas której poznaje się holenderskie tradycje. Woda, chłodne mury kamieniczek i cień rzucany przez okoliczną zieleń nie rozgrzewają pokoju, lecz pozwalają na wyważony spokojny nastrój. Przykłady jednych i drugich kompozycji można znaleźć na http://alarte.pl/product/search.html?query=%C5%82%C3%B3dka&category_id=&limit=.

Motywy łodzi i żaglówek można wykorzystać w aranżacji swojego wnętrza także w innej formie. Wydruki o formacie obrazów z lekką oprawą to jedna z bardziej typowych form dekoracji marynistycznych, a żaglowce na oceanie gościły na obrazach od setek lat. Bardziej innowacyjnym i zarazem ciekawszym rozwiązaniem jest wykorzystanie naklejek z łódkami, które umieszczone na szafie wnękowej, lodówce kuchennej czy drzwiach do łazienki stworzą ciekawą formę dekoracji.