Fototapety z Pac-Manem

pacman czarna plansza

Era komputerów trwa już od dłuższego czasu, ale trudno znaleźć dziedzinę wiedzy, techniki i umiejętności, w której następowałby tak szybki rozwój. Elektronika i technologie informatyczne napędzają dziś świat i trudno nam wyobrazić sobie życie bez tego rodzaju wsparcia. Najmłodsze pokolenie nie fascynuje się już byle gierką, ale korzysta z gigantycznych osiągnięć zarówno w dziedzinie grafiki, jak i grywalności, a zapewne jedynie nieco dojrzalsze pokolenie pamięta wciąż jeszcze pierwsze komputery i wszechobecną fascynację Pac-Manem.

Dziś Pac-Man – prościutki, lecz nie pozbawiony ognistego charakteru stworek przeżywa swoją drugą młodość dzięki dekoratorom wnętrz. Miejscem, które poza komputerem stało się jego domem są fototapety. Charakterystyczny okrągły ludzik w żółtym kolorze przemierza ogromne płaszczyzny ściany przywracając wspomnienia dorosłym, a dla dzieci stając się ciekawą zagadką inspirującą do nadawania mu różnych cech i chęci zaprzyjaźnienia się. Pac-Man na fototapetach wędruje swoimi utartymi szlakami czyhając na złe, które będzie unicestwiał.

Dla kogo takie fototapety? Zapewne dla wszystkich małych dzieci, które dostrzegą w Pac-Manie, jak we wszystkim, co nietypowe i nieco odbiegające od rzeczywistości cechy osobowości personalizując małe żółte kółko z dużym apetytem. Z pewnością także dla młodzieży, która zafascynowana komputerowymi grami od czasu do czasu nabiera ochoty na klasykę i lubi powalczyć uciekając przez wszystkojadem w wolnych chwilach pomiędzy lekcjami, bo tak jest trendy. Zapewne również dla dorosłych, którzy w fototapetach z Pac-Manem dostrzegą wspomnienia swoich młodszych wydań i poczują nutkę nostalgii.

Fototapety z Pac-Manem jednak to nie tylko grafika komputerowa w wersji najprostszej z możliwych przeniesiona na winylowe podłoże. To również kompozycja w określonych kolorach, gęstości motywów i ich oddziaływaniu na wystrój. Z pewnością sama tematyka oraz nawiązanie do kultowych gier będzie również przykładem bardzo nowoczesnego, „technicznego” stylu wnętrza, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poeksperymentować i wykorzystać małego stworka w innych aranżacjach.