Fototapety przestrzenne

fototapeta winnica Grecja

Fototapety przestrzenne – Mieszkanie w ciasnych wnętrzach, ciągłe potykanie się o sprzęty i innych domowników, całkowity brak prywatności lub ta prywatność ograniczona do minimum to tylko część cech znamiennych dla naszym mieszkań.

Kiedy już wyrywamy się z ciasnoty i udajemy do biura nie jest nam tam lepiej, często w kilka biurek ściśniętych w małych gabinecie, lub pracujących wiele godzin w boksie na terenie ogromnej hali pełnej ludzi. Każdy z nas marzy w takich chwilach o wypadzie nad morze lub w góry i spędzenie kilku godzin sam na sam w kontakcie z naturą i wolną przestrzenią.

Marzenia – pozornie całkiem realne – nie zawsze są możliwe do zrealizowania za chwilę, jednak można zmienić swoje nastawienie i trochę poprawić komfort wykorzystując do tego celu fototapety przestrzenne. Ta szczególna kategoria dekoracji to różnego rodzaju panoramy czy zdjęcia architektury, które dzięki szczególnemu perspektywicznemu ujęciu tworzą wrażenie rozległego miejsca, zachęcającego do wejścia i długiego spaceru. Do fototapet przestrzennych zaliczają się krajobrazy nadmorskie i górskie, lasy i ogrody, schody i drogi, przestronne tarasy, rozległe pola i łąki, wysokie budynki w ujęciu perspektywicznym i wiele innych tego typu motywów.

Umieszczenie fototapety przestrzennej na ścianie salonu, sypialni lub łazienki sprawi, że wnętrze wizualnie stanie się większe, ściana zniknie otwierając pokój na świat, jakby był on integralną częścią tego lasu, podwórka czy tunelu. Niezwykłe wrażenie tworzy połączenie takiej fototapety ze ścianą w kolorze dokładnie odpowiadającym krawędziom motywu. Przykładowo kamienny tunel z kolumnami umieszczony na ścianie w kolorze jasno-szarym tak wkomponuje się w tło, że wyeliminuje ścianę w ogóle. Innym rozwiązaniem jest ujmowanie fototapety w symboliczne ramy, którymi mogą być meble, zasłonki czy futryny drzwi umieszczonych na tej samej płaszczyźnie.

Na stronie http://alarte.pl/fototapety_miasta_i_budowle/przestrzenne.html zaprezentowano kolekcję fototapet przestrzennych z przykładami ich wykorzystania we wnętrzach. Motywy tego rodzaju sprawdzą się wszędzie, od salonu, przez łazienkę po korytarz. W każdym miejscu będą wpływać na wizualny odbiór przestrzeni, a dodatkowo jeszcze tworzyć konkretnych styl poprzez wybór samego motywu. Zamglony las spełni swoje zadanie w sypialni nastrajając nostalgicznie i relaksująco. Długi tunel to świetny dodatek do małego przedpokoju. Panorama górska lub nadmorska plaża idealnie rozwiążą problem przestrzeni w salonie.