🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety na drzwi

naklejka na drzwi dubaj nocą

Fototapety na drzwi

Dekorowanie wnętrz tapetami to sposób na wystrój praktykowany od wielu dziesięcioleci, a jednak również w tej dziedzinie współczesność przyniosła wiele zmian, które obejmują na przykład całkiem nowe wzornictwo, sposoby wykorzystania tapet we wnętrzach, materiały i techniki druku, a także miejsca, w których się te dekoracje wykorzystuje. Pojawiła się również fototapeta, czyli przeniesione na winylowe podłoże zdjęcia i to nie tylko tropikalne plaże czy lasy, ale praktycznie każdy z możliwych do sfotografowania obiektów. Do nowości można też zaliczyć dekorowanie fototapetami drzwi, choć w tym wypadku jest to pomysł już znany, ale nieco zmodyfikowany i dopasowany do potrzeb nowych aranżacji.

Fototapety na drzwi są formą przeniesienia prostego pomysłu z pokoju nastolatków, którzy w ubiegłym wieku mieli zwyczaj zaklejać szklane wstawki plakatami swoich ulubieńców, kulturystów, aktorów, zespołów muzycznych czy innych motywów obrazujących zainteresowania. Dziś dekorowanie drzwi ma jednak zupełnie inny wymiar i stanowi uzupełnienie wystroju pomieszczenia albo w formie jego dopełnienia, albo w postaci specyficznego wyróżnika. Przykładem tego pierwszego jest wyklejenie drzwi tapetą z motywem drewnianych desek w pomieszczeniu urządzonym w stylu rustykalnym. Dodatkowo wkomponowanie koloru desek w kolor ścian integruje dekorację.

O wiele ciekawsza i bardziej designerska jest druga forma dekorowania drzwi fototapetą. Sprowadza się ona do podkreślenia odmienności tego elementu, wyróżnienia go w całości wnętrza, albo wskazania na jego charakter. Szczególnie pięknie wyglądają na drzwiach fototapety przedstawiające obraz widoczny za otwartym przejściem, wąską uliczkę, bramę, tunel i inne tego typu elementy graficzne, które doskonale naśladują przejście tworząc wrażenie niezwykłej realności. Obraz greckiej, skąpanej w słońcu wyspy, białe budynki pozornie widoczne za otwartymi drzwiami zachęcają do wyjścia na pełen wrażeń letni spacer.

Jeszcze inną kategorią wzorów, jakie tworzą fototapety na drzwi są obrazy prezentujące bramy, wejścia, wrota w różnym stylu prowadzące bądź do starych domów bądź też do nowoczesnych budynków. Taki obraz nie tylko w ciekawy sposób dekoruje, ale również tworzy określony styl, dopasowany do wnętrza. Na drzwiach praktycznie może znaleźć się wszystko od prostej, powtarzalnej abstrakcji, po budkę telefoniczną w Londynie czy wieżę Eiffla w Paryżu. Wystarczy zastanowić się, jakie motywy, kolory i forma będą tworzyć całość z już zaplanowaną kompozycją. W ostateczności zawsze można też wykorzystać wzory jednobarwne, dopasowując je do innych detali.