Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Fototapety do sypialni

Fototapeta Dekor

Fototapety do sypialni – Sen zajmuje około trzeciej części naszego dnia, a przynajmniej tyle w założeniu powinien zajmować, aby nasze ciało miało czas na zregenerowanie sił i odbudowanie uszkodzonych komórek.

Z tego powodu zapewnienie odpowiednich warunków do spania jest niezwykle istotne dla nieprzerwanego i spokojnego wypoczynku. Każdy zapewne posiada doświadczenia związane z niewygodnym łóżkiem, zbyt dusznym pomieszczeniem sypialni czy niedostatecznie zaciemnionym wnętrzem. Dodając do tego brak estetyki, albo dekoracje, które negatywnie wpływają na naszą wyobraźnię, o efektywnym wypoczynku można zapomnieć, skazując się na kolejny ciężki dzień.

Wietrzenie pokoju, wygodne łóżko o porządna roleta lub zasłona to tylko część warunków dobrze wyposażonej sypialni. Drugim istotnym elementem jest wystrój. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że obcowanie przed snem z konkretną gamą kolorów czy specyficznym obrazem nie tylko uspokaja, ale wręcz nastraja do spania. Przypomina to nieco ziewanie w reakcji na widok innej osoby, która ma właśnie takie odruchy. Nasennie działa na nas widok padającego deszczu, zamglone krajobrazy, nastrojowe kompozycje roślinne czy wąskie uliczki starych miast, schowane w tajemniczym półcieniu. Każdy z takich motywów będzie idealnym dopełnieniem aranżacji sypialni.

Dekorując takimi motywami najlepiej też sięgnąć po fototapety. Sypialnia sporadycznie zastawiana jest dużą ilością sprzętów, a jakby podświadomie staramy się zachować w niej jak najwięcej przestrzeni zapewniającej swobodne oddychanie. Wielka fototapeta wypełniająca pustą ścianę nad łóżkiem nie tylko tej przestrzeni nie zmniejszy, ale wręcz przeciwnie – może ją jeszcze bardziej rozwinąć. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór, jak szeroki krajobraz, wielki plac czy otwarta przestrzeń jeziora lub łąki. Fototapety mogą też dekorować niewielkie, wybrane fragmenty ściany tworząc jakby formę obrazu uzupełniającego wystrój. Ważne jest jednak nie tylko dopasowanie wybranego wzoru do ogólnej aranżacji, ale również do własnej psychiki, która na jedne rzeczy reaguje pobudzeniem, a na inne wyciszeniem.

Na stronie http://newmedia-art.pl/fototapety-naklejki-obrazy-do-sypialni.html zgromadzono wiele propozycji wzorów, które mogą być wykorzystane w dekorowaniu sypialni – fototapety do sypialni. Tylko niektóre z nich należą do wspomnianej grupy motywów krajobrazowych, deszczowych czy zasnutych mgłą, wywołujących nostalgiczne skojarzenia. Różnorodność wynika z podobnej różnorodności ludzkich charakterów oraz tego, co wprawia nas w dobre, relaksujące samopoczucie. Odprężać się przecież nie zawsze musimy patrząc na las czy jezioro. Pozytywne wrażenia wywoła także abstrakcja, motywy roślinne, wizerunek afrykańskich kobiet czy panorama nowoczesnego miasta. Dobór jest wyłącznie kwestią osobistych preferencji i odbioru.

Szukasz dekoracji do sypialni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: