Urządzanie kuchni fototapetą

fotolaminatdo kuchni

Fototapeta w kuchni przez wiele lat była czymś niewyobrażalnym, co z pewnością wiązało się z przeciętnymi materiałami, papierowymi tapetami o słabym druku, które nie nadawały się do zmywania i szybko ulegały zniszczeniu pod wpływem wilgoci czy zmiennych temperatur. Dziś możliwości w tym zakresie są ogromne, bowiem pojawiły się nowe materiały, wśród których dominuje winylowy podkład i laminat. Zarówno jeden, jak i drugi są odporne na kuchenne warunki, a dodatkowo laminowane powierzchnie to ochrona kolorowego nadruku, który z powodzeniem można myć bez ryzyka utraty ich walorów dekoracyjnych. Z tego powodu też fototapety zyskały duża popularność w urządzaniu kuchennych wnętrz, stwarzając całkiem nowe i zdecydowanie większe możliwości aranżacji tego pomieszczenia.

Najważniejszym miejscem decydującym o kreowaniu konkretnego stylu kuchni jest przestrzeń pomiędzy ciągami szafek, zazwyczaj wypełniana klasycznymi kafelkami, które uważa się za najbardziej praktyczne i trwałe. W aranżacji z powodzeniem mogą je zastąpić winylowe laminowane fototapety, które dodatkowo są jeszcze samoprzylepne sprzyjając łatwemu i szybkiemu montażowi. W przeciwieństwie do kafelków fototapety stwarzają znacznie więcej możliwości tworzenia aury, klimatu, stylu wnętrza, bowiem ich niepodważalnym atutem jest nieskończona wręcz ilość wzorów i kolorów. W przeciwieństwie do cerami, której zdobienie czy wybarwianie stawia spore ograniczenia na kuchennej fototapecie może się znaleźć dosłownie wszystko, uchwycone okiem aparatu fotograficznego lub stworzone przez komputerowego grafika.

Kreatywne urządzanie kuchni fototapetą

Jeśli urządzamy kuchnię fototapetą, to w kreowaniu stylu i klimatu pomoże kolekcja ze strony http://artpasaz.pl/dekoracje/fototapety-3/foto-laminaty-miedzy-szafki-kuchenne/. Zaproponowane w niej wzory są przykładem możliwości oraz sposobów wykorzystania różnych wzorów do dekorowania kuchennych wnętrz – nie tylko między szafkami, ale również nad samodzielnym blatem czy stołem śniadaniowym, jeśli taki znajduje się w kuchni. Wybór motywu uzależniony jest od rodzaju wyposażenia, wielkości wnętrza, jego stylu i preferencji domowników. Dzięki odpowiednio dobranym motywom można uzyskać zaskakujące efekty. Przykładem jest motyw lawendowego pola lub zachód słońca nad morzem, które doskonale powiększą optycznie małą kuchnię dodając jej sporo przestrzeni.

Współczesne kuchnie nie zawsze są nowoczesne, bowiem pomimo wykorzystywania w nich najlepszego sprzętu AGD i różnych usprawnień, typowych dla dzisiejszego poziomu rozwoju techniki większość z nas tęskni za przyjemnymi, rodzinnymi wnętrzami i poszukuje tego klimatu w kuchennych aranżacjach. Dzięki fototapetom można przybliżyć klimat dawnych lat, wykorzystując na przykład fototapety z motywami ludowymi w zestawieniu z rustykalnymi meblami lub aranżując kuchnię w stylu prowansalskim dodając do niej motyw z lawendą na drewnianym płocie. Osoby delikatne, wrażliwe mogą wykorzystać motywy kwiatowe, kompozycje leśne, a realiści kochający gotowanie sięgnąć po fototapety z wzorami kawy, przypraw czy owoców i warzyw. Nie brakuje również komiksów i kompozycji w stylu pop art., a także futurystycznych abstrakcji do nowoczesnych aranżacji.

fotolaminat kuchenny fotolaminat kuchenny - Urządzanie kuchni fototapetą fototapeta kuchenna laminan miedzy szafki w kuchni

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: