Aranżacje fototapetą

fototapeta z mistem

Dekoracje ścienne to nie tylko sposób a wypełnienie pustych przestrzeni, z którymi tak naprawdę nie wiadomo, co zrobić, a które rażą swoim istnieniem i niemal proszą o wykorzystanie miejsca. Dekoracje, to również sposób na kształtowanie klimatu wnętrza, a nawet na decydowanie o jego proporcjach i wielkości. Takie możliwości stwarzają specyficzne właściwości barw i wzorów, a także zdolność naszego mózgu do przetwarzania obrazów i podpowiadania wyobraźni tego, co w rzeczywistości nie istnieje. Wykorzystanie tych właściwości to sposób na aranżowanie fototapetą, poprzez dobór odpowiednich motywów, kolorów i klimatu dekoracji do efektu, jaki pragniemy osiągnąć.

Wiele osób z pewnością miało okazję doświadczyć przebywania we wnętrzu, w którym na przeciwległych ścianach umieszczono lustra. Trudno oprzeć się wrażeniu, że wnętrze jest długim, ciągnącym się w nieskończoność korytarzem, pomimo, iż doskonale wiemy, że go tam w rzeczywistości nie ma. Podobny efekt może stworzyć umieszczenie na ścianie, lub na dwóch przeciwległych ścianach fotografii będącej dokładną kopią urządzanego wnętrza. Wrażenie będzie tak realistyczne, że osoby będące po raz pierwszy w danym wnętrzu zechcą rzeczywiście pokonać ścianę i przejść dalej. Aranżacje fototapetą to właśnie wykorzystywanie takich wzorów, dzięki którym pomieszczenie staje się większe, szersze, wyższe lub po prostu bardziej nastrojowe.

Zobacz ciekawe aranżacje fototapetą

Do tworzenia takich efektów można wykorzystywać setki wzorów fototapet, których kolekcja znajduje się na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/fototapety-3/fototapety-na-sciane/. Dzięki tym zróżnicowanym wzorom aranżacje fototapetą to sposób na wyczarowanie niemal każdego klimatu i podkreślenie niemal każdego stylu dekoratorskiego, począwszy od siermiężnych kompozycji rustykalnych, przez ciepły, rodzinny styl prowansalski po pełen przepychu barok lub ekologiczną prostotę w kolorach ziemi. Kompozycje roślinne, drzewa, krajobrazy, nowoczesne abstrakcje i dziesiątki innych motywów umożliwiają zaakcentowanie klimatu wnętrza vintage dekoracją w stylu pop art czy podkreślenie wielkomiejskiej nowoczesności wykorzystując fototapetę z motywem Nowego Jorku.

Kształtowanie powierzchni pokoju i akcentowanie stylu to jednak nie wszystkie możliwości, jakie stwarza aranżowanie fototapetą. To również sposób a zmianę oświetlenia, którą osiąga się poprzez wprowadzenie bardzo jasnej kolorystyki lub ciemnej kompozycji na przykład prezentującej nocne niebo czy gęsty las. Wykorzystanie dużej fototapety z wielkim oknem, za którym rozciąga się panorama ośnieżonych gór lub też piękne, słoneczne niebo pozwala niemal poczuć we wnętrzu ciepło promieni słonecznych wpływając na samopoczucie przebywających w pokoju osób. To dekoracje, dzięki którym wnętrze tworzy wrażenie wyposażonego w realne okno nawet, jeśli w rzeczywistości nie ma go w ogóle lub jest ograniczone do małego północnego świetlika.

dekoracje z ornamentwem - aranżacje fototapetą fototapety z kwiatami dekoracje z filarami ozdoby z makami