🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Trendy kolorystyczne na 2015 rok w dekoracji ścian

dekoracja w kolorze marsala

Moda nieodwołalnie rządzi światem aranżacji wnętrz, w którym każdy kolejny sezon mija pod znakiem konkretnych stylizacji, najlepszych i najczęściej wykorzystywanych rodzajów dekoracji, a także królujących we wnętrzach kolorów. Nadchodzący rok 2015 to zdecydowana zmiana kierunku i stosunkowo energiczne przejście od chłodnych odcieni turkusu oraz nieco depresyjnych, rzadko wykorzystywanych fioletów w kierunku barw zbliżonych do matki ziemi. Dla wielu osób będzie to prawdziwa zmiana na korzyść, bowiem w ich wnętrza pojawi się ciepły i naprawdę zjawiskowy kolor włoskiego wina Marsala. Towarzyszyć mu będą jasne i wyjątkowo higieniczne odcienie błękitu, biel oraz odchodzące powoli w przeszłość szarości.

Wino w kolorze burgunda nie jest idealnym wzorcem dla modnej barwy, jednak marsala czerpie z niego to, co najważniejsze, czyli ciepłą i rozgrzewającą czerwień. Ostrość łagodzi nieco domieszka patyny, dzięki której barwa jest lekko przybrudzona, przez dekoratorów określana niekiedy mianem miedzianego oranżu. To z pewnością kolor dla typów urody określanych, jako jesienne, czyli takich o śniadej cerze i kasztanowych włosach. Wnętrza w modnej tonacji będą im sprzyjać działając rozgrzewająco i zapewniając odpowiedni nastrój. Marsala może pojawiać się w stylizacjach w formie czystej, jako kolor ścian, ale również w motywach fototapet o nieco tajemniczej atmosferze, jak przykładowe karnawałowe maski weneckie ze strony http://www.dekorolka.pl/fototapety-na-sciany/gorgeous-woman-with-mask-in-marsala-colors/f-2-74703735.

Zapowiadany, jako najmodniejszy w 2015 roku kolor należy do ciemnych i chociaż cechuje się przyjazną ciepłą tonacją, to poprzez zbliżenie do brązów trąci patyną czasu. Stylizacje w tym guście – nawet te nowoczesne – to ciągłe podkreślanie akcentów w klimacie vintage, który od kilku sezonów zajmuje szczytne miejsce we wnętrzach. Dla osób preferujących jaśniejsze, ożywcze wnętrza wciąż pozostają na topie stawiające już pierwsze kroki w obecnym roku chłodniejsze i bardzo intensywne w odcieniu błękity. Kolor niebieski we wszystkich możliwych odcieniach doskonale współgra z bielą, a zestawienie tego rodzaju sprawia, że obie barwy wzajemnie podkreślają się wydobywając swoje największe walory. Zestawienia tego rodzaju to nawiązanie do wakacyjnych krajobrazów Santorini i białej zabudowy na tle lazurowego morza.

Na samym końcu pozostają jeszcze modne w tym roku szarości, które poprzez nawiązanie do kolorów natury są bardzo przyjazne i dobrze wpływają na nastrój. Szczególne piękne w tych odcieniach są stylizacje Eco. Dominująca barwa marsala, zarówno w dekoracjach ściennych takich, jak i w stylizacjach wykonywanych farbami wymaga rozjaśnienia, które zapewnia zarówno wspomniana szarość, jak i kolor biały. Do modnych stylizacji w nadchodzącym roku zaliczają się te warstwowe, w których kilka odcieni łączy się tworząc całość. Przykładem takiej kompozycji może być fototapeta na stronie http://www.dekorolka.pl/fototapety-na-sciany/marsala-background/f-2-74615815 będąca kompozycją z kolorem marsala w roli wiodącej. Barwa ta jest również doskonałym dopełnienie wystroju z naturalnego drewna, które wciąż pozostaje na czasie z uwagi na nieprzemijające trendy ekologiczne.