20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Reprodukcje obrazów – wyjątkowe kopie

obraz argentuil

Obrazy wielkich mistrzów mają w sobie coś magicznego niekoniecznie przez to, co przedstawiają, ale z powodu przekonania, że dotykali ich, tworzyli, celebrowali najwięksi i najsławniejsi ludzie świata, którzy żyjąc przed wiekami pozostawili po sobie niespotykane dziedzictwo. Niestety na oryginalny obraz mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni i to niekoniecznie z powodu braku odpowiednich środków, ale z uwagi na to, że dzieła są własnością narodów, a ich miejscem bywają muzea i galerie świata. Nikt jednak nie staje na przeszkodzie przed powieszeniem w swoim salonie lub sypialni reprodukcji wykonanej na podstawie wielkiego dzieła.

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje to kopie oryginalnego dzieła wykonane jedną z wielu dostępnych technik, które z jednej strony wpływają na realizm obrazu, a z drugiej decydują o jego wartości. Najcenniejsze są reprodukcje malowane, jednak nie zawsze oddają one dzieło w pełni, są trudno dostępne i drogie.  Nowoczesność przychodzi jednak z pomocą oferując technologie, dzięki którym kopie znanych dzieł można po prostu wydrukować na odpowiednim podkładzie, a następnie oprawić w ramę i powiesić na ścianie. Wykonane wydruku na bawełnianym podkładzie nadaje obrazowi pozorów realności, dzięki czemu jest on jeszcze piękniejszy i do złudzenia przypominający oryginalne dzieło.

Reprodukcje zaprezentowane na stronie http://newmedia-art.pl/obrazy-i-reprodukcje/reprodukcje-klasykow-swiatowych.html to propozycje dzieł, które mogą ozdobić salon lub sypialnie, zawisnąć na honorowym miejscu w dużym holu, albo w firmowym gabinecie. To również idealny sposób na podarunek dla miłośnika sztuki w każdym wydaniu. W kolekcji znalazły się zarówno reprodukcje obrazów Klimta – znanego malarza symbolisty z przełomu XIX i XX wieku, a także kilkanaście innych propozycji znanych dzieł malarzy krajobrazów, scenek rodzajowych czy martwej natury, które w efektowny sposób mogą ozdobić wnętrze.

Nowoczesne obrazy nie są już dziś rzadkością, bowiem przy pomocy aparatu fotograficznego, komputera i maszyn drukarskich można stworzyć tysiące kompozycji o różnej tematyce, kolorystyce, wymiarach czy układzie panelowym. Reprodukcje – nawet te drukowane z fotografiimają w sobie coś wyjątkowego, nie tylko z powodu ich charakterystycznego wyglądu, ukazującego pociągnięcia pędzla, ale też dlatego, że są historycznym dziedzictwem, że zawierają w sobie emocje, uczucia, które zawarł w nich autor odtwarzając rzeczywistość właśnie w takiej postaci.