🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Rowery i motocykle – fototapety i obrazy

fototapety do salonu

Motoryzacja to specyficzna dziedzina zazwyczaj przypisywana mężczyznom, jednak nie każdy pojazd jest taki sam i nie każdy musi jednoznacznie wskazywać na płeć znaną z tego typu zainteresowań. Kategoria rowerów i motocykli jest ciekawą dziedziną motywów, ponieważ łączy w sobie przedstawicieli motoryzacji, czyli dwukołowe pojazdy napędzane silnikiem z innymi dwukołowcami, które z motoryzacją nie mają nic wspólnego. Pomimo tej różnicy motory i rowery są do siebie podobne i budzą podobne skojarzenia, odnosząc się do podróżowania w bezpośrednim kontakcie z naturą, do nieokiełznanej swobody i niezapomnianego powiewu wiatru, który chłodzi twarz podczas upojnej przejażdżki.

Dekoracje, które jako motyw przewodni wykorzystują rowery i motocykle – fototapety i obrazy dobierane do wystroju wnętrz to niejednorodna dziedzina wzorów, bowiem każdy dwukołowiec wykorzystany w kompozycji jest indywidualny i niepowtarzalny. Kolekcja na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/rowery-motory/ to przykład tego zróżnicowania, w którym przyciąga uwagę przede wszystkim podział na pojazdy stylowe, stare, pokryte patyną czasu oraz modele nowe, wyróżniające się intensywnym kolorem lakieru i lśniącą karoserią. Co ciekawsze motywy retro bardziej pasują do rowerów szczególnie w otoczeniu starych budynków, wysłużonych płotów i ulic z kamiennym brukiem. Nie oznacza to jednak, że motocykl nie może być elementem takiej kompozycji w stylu vintage.

Urok starych rowerów sprawia, że klimat wnętrza przypomina ten z czasów dzieciństwa i pozwala cofać się wspomnieniami do odległej przeszłości, kiedy to, jako całkiem wolny od konwenansów szkrab, biegało się boso po trawie lub zakurzonym podwórku. Ich przeciwieństwem są lśniące motocykle, niekoniecznie nowe i nowoczesne, ale również te z marzeń nastolatków pięć dekad wstecz, gdy taka maszyna stawała się prawdziwą duma wyróżniając spośród wszystkich okolicznych chłopaków. Nie można też zapomnieć o całkiem nowym ujęciu motocykli na fototapetach i plakatach, gdzie pojawiają się, jako demony prędkości, spowite kurzem i płomieniami – marzenie współczesnej młodzieży i zarazem idealna dekoracja do ich pokoi

Dekoracje prezentujące rowery i motocykle – fototapety i obrazy z tymi dwukołowymi przedstawicielami świata motoryzacji, to również sposób na stworzenie kompozycji z kolorowym akcentem, która z jednej strony jest obecnie bardzo modna, a z drugiej należy do tych najbardziej pasujących do wystroju wnętrz. Podczas, gdy tradycyjny kolorowy obraz nie zawsze musi współgrać z tonacją kolorystyczną, zielony, czerwony czy fioletowy odcień karoserii, różowa rama roweru w towarzystwie takich samych drzwi kamienicy, to detale, które zintegrują się z takimi samymi poduszkami na kanapach, abażurem lampy czy narzutą tworząc z nimi nierozerwalną kompozycyjnie całość.

fototapeta kamienice obraz dla mężczyznyfototapety motory obraz ścienny