Plakaty sentencje napisy – wystrój wnętrza

plakat na ścianę

Sentencje, złote myśli, powiedzonka, przysłowia to proste zdania, które zawierają w sobie konkretną myśl, często będącą efektem doświadczeń, wielokrotnych powtórzeń, albo kontemplacji, dzięki której dochodzi się do określonej prawdy. Nie bez powodu mówi się, że przysłowia są mądrością narodu, bowiem stanowią spuściznę wielu pokoleń. Nieco mniej tradycyjne, ale również będące efektem wspólnego społecznego działania są popularne powiedzonka, które rodzą się w codziennym, potocznym języku, w rozmowach między ludźmi – obcymi lub przyjaciółmi i które z czasem stają się swoistym symbolem kulturowym. Jednym słowem sentencje definiują mądrość człowieka i są jej wyrazem.

Plakaty sentencje napisy

Napisy na ściany – plakaty z sentencjami, to dekoracje, które czerpią inspirację z tej mądrości wykorzystując ją, jako motyw ozdobny, a jednocześnie sposób na wprowadzenie konkretnego klimatu do wnętrza. Kolekcja ze strony http://artpasaz.pl/dekoracje/napisy/ jest przykładem wyjątkowego bogactwa takich dekoracji, a także ich ogromnej różnorodności, bowiem w kolekcji pojawiają się treści poważne i zabawne, mądrości narodowe i powiedzonka potoczne, teksty motywacyjne i humorystyczne w prostej, pozbawionej wykwintności i kolorystycznego bogactwa szacie plakatu. Taka forma jest dla nich idealną oprawą, ponieważ zwraca uwagę na istotną treść, a nie na dekorację.

Napisy na ścianę, wśród których dominują plakaty z sentencjami to także sposób na wyrażenie określonych przekonań, wskazanie charakterów domowników lub zaszczepienie specyficznego klimatu w domu. Jeśli wchodzących gości zaraz przy wejściu wita napis mówiący o rodzinnej atmosferze, wybaczaniu, wspólnych zabawach i tolerancji z pewnością jest to zapowiedź miłej wizyty, pozwalająca poczuć się swobodnie. To również sposób na ciągle przypominanie domownikom zasad zachowania wobec siebie na podobieństwo tradycyjnego kontraktu. Z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie obok zdecydowanego tekstu, nakazującego bagatelizować kalorie lub cellulit, a napis „Moja kuchnia – moje zasady” jest wyraźną przestrogą, której nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Sentencję na ścianę

Sentencje na ścianę to jednak nie tylko element wystroju, komponujący się z nim dzięki dobranej kolorystyce. To również plakaty motywacyjne, każdego ranka przypominające o tym, aby wierzyć w siebie, czerpać z życia garściami, a kiedy coś nie wyjdzie – nie przejmować się, tylko podjąć trud jeszcze raz, bogatszym o nowe doświadczenie. Takie dekoracje są nie tylko ciekawe i nowoczesne, ale też bardzo pożyteczne, z powodzeniem zastępując przyjacielskie poklepanie po plecach i stwierdzenie „Nie martw się, będzie lepiej”. To sposób na motywowanie siebie i swoich najbliższych, na dowartościowanie lub po prostu przykład spojrzenia na życie z większym dystansem.

Plakaty sentencje napisy - plakat na ścianę grafika ścienna obraz ścienny grafika motywacyjna