🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Ciekawe grafiki na ścianę

Plakat grafika rozpacz

Grafika to sztuka, która swoją wysoką rangę osiągnęła całkiem niedawno, bowiem wiąże się ona z wynalezieniem druku, który w odniesieniu do całości twórczości artystycznej zajmuje dopiero kilka ostatnich wieków historii. O ile pierwsze drzeworyty w Polsce służące do drukowania książkowych obrazków zagościły w XVI wieku o tyle grafiki, jako dziedzina artystyczna znane są dopiero z ostatniego stulecia. Z tego powodu z powodzeniem można tę gałąź zaliczyć do dziedziny nowoczesnej, a wykorzystując ją w aranżacjach wnętrz tworzyć stylizacje dalekie od historycznej klasyki. Pomimo to jednak, kompozycje graficzne wcale nie tworzą jednolitej grupy dekoracji.

Ciekawe grafiki na ścianę

Wśród propozycji zaprezentowanych na stronie http://www.dekorolka.pl/plakaty-na-sciane można znaleźć ciekawe grafiki na ścianę, które swoją formą nawiązują do różnych okresów ubiegłego wieku, jak również tworzone są w całkiem współczesnym, bardzo nowatorskim stylu. Do tych bardziej stylowych z pewnością można zaliczyć komiksy, które pojawiły się i dominowały w pop kulturze po drugiej wojnie światowej. Dziś w dobie mody na styl vintage i w okresie powrotów marvelowskich opowieści na ekrany kin również do łask powracają dekoracje komiksowe, które we wnętrzach są takim elementem vintage nawiązującym do przeszłości.

Obok komiksów do interesujących i popularnych ostatnio grafik zaliczają się także te tekstowe, z motywacyjnymi napisami i ciekawymi hasłami, pozwalającymi na podkreślanie własnej indywidualności. Wypisywanie na ścianach haseł w stylu: Jestem cool, czy informowanie o tym, że ulubionym porannym napojem jest kawa to przykłady typowe dla osób lubiących wyrażać swoje zdanie w każdej sytuacji. Osoby bardziej romantyczne mają do wyboru przepiękne plakaty w stylu retro, imitujące przyblakły, lekko zażółcony upływem czasu papier starej gazety czy romantycznego listu. Dekorowane motylami, ptakami, satyrycznymi postaciami czy symbolami wieży Eiffla dodadzą uroku kobiecym wnętrzom.

Na szczególną uwagę zasługują ciekawe grafiki na ścianę przeznaczone dla młodzieży. Wiele wśród nich elementów typowej kultury nastolatków oraz okresu przejściowego do dorosłości, kiedy fascynuje szybka jazda na motocyklu, imponujące tatuaże, symbolika związana z narkotykami, młodzieżowymi subkulturami, grami komputerowymi czy alternatywną muzyką. Przeciwieństwem są natomiast słodkie różowe grafiki dla dziewcząt, nawiązujące do klimatu żeńskich pensjonatów, różyczek serduszek i miłych puchatych kotków. Ostatecznie znajdzie się również coś dla amatorów kompozycji futurystycznych, czyli nie obrazki tworzone ręcznie lub metodą druku, ale bardzo kolorowe dzieła cyfrowe wychodzące spod ręki komputerowego grafika.