Plakaty w ramach na ściany w mieszkaniu

obrazy z napisami

Współczesne wnętrza zmieniają się wraz z upływem czasu, z nowymi trendami dekoratorskimi, a także z materiałami, jakie pojawiają się na rynku. Pomimo postępu technologicznego większość z nas wcale nie tęskni do tego futurystycznego świata, jaki widzimy w filmach fabularnych albo, który proponują nam projektanci wzornictwa przemysłowego. Piękne, fantazyjne, ale nie do końca komfortowe elementy wyposażenia być może są doceniane na wystawach, ale w domu cenimy zawsze wygodę i możliwość wypoczynku po pracy w wielkim tapicerowanym fotelu, w którym nawet można sobie uciąć drzemkę. Te całkiem prozaiczne potrzeby sprawiają, że w aranżacjach wnętrz powracamy do wspomnień sięgając po takie dekoracje, które pozwolą nam delektować się aurą przeszłości.

To powracanie do przeszłości dotyczy również dekoracji, wśród których specjalne miejsce zajmują plakaty w ramach. Plakat nie jest pomysłem nowym, ale we wnętrzach pojawiał się bardzo rzadko traktowany bardziej, jako narzędzie komunikacji z otoczeniem. Miejscem, w którym można było go znaleźć był pokój nastolatka, zazwyczaj fascynującego się sportem, muzyką, kultura młodzieżową, której plakat był swoistym reprezentantem. Dziś ta szczególna forma grafiki coraz częściej przyjmuje rolę dekoracji wnętrz zajmując niemal równorzędne miejsce z obrazami. Plakaty pojawiają się zarówno w aranżacjach stylowych, jak i nowoczesnych, ale miejscem, w którym prezentują się najlepiej jest loft.

Nowoczesne plakaty w ramach na ściany w mieszkaniu, jakie można zobaczyć w kolekcji na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/obrazy-nowoczesne-2/plakaty-na-sciany to dekoracje, które łączą w sobie stary, sprawdzony styl tworzenia kompozycji z całkiem nowymi treściami. Pomimo znacznie większych możliwości druku, dzięki któremu powstają bajecznie kolorowe fotografie w dużym formacie, w dziedzinie plakatów pozostawienie tej kolorystycznej niedoskonałości bywa celowe i ma za zadanie wzmocnić efekt retro, jaki wnoszą do wystroju wnętrz tego typu dekoracje. Klimat retro wyrażany jest również wykorzystywanymi elementami graficznymi typowymi dla świata sprzed 50 i więcej lat, jak chociażby charakterystyczna postać Marylin Monroe.

Plakaty w ramach na ściany w mieszkaniu

Plakaty w ramach to ciekawe dekoracje, które poza wypełnianiem wolnej przestrzeni na ścianie kolorystycznie dopasowaną kompozycją niosą jeszcze ze sobą specjalne przesłanie. Może ono być doskonale zrozumiałe, wyrażone polskim tekstem, który oznajmia przychodzącym o panującej w domu atmosferze, wyrażanych poglądach czy zamiłowaniach gospodarzy. Może to być również plakat z tekstem po angielsku, który bardzo często budzi skojarzenia nawet, jeśli nie znamy dobrze języka. Do słów o takim jasnym przesłaniu zalicza się np. love, friend, dream, hope, czy mniej kulturalne a bardziej dosadne Fuck. Plakat w ramie może być ciekawym dopełnieniem wystroju wnętrza i zarazem podkreśleniem jego specyficznego charakteru.

Plakaty w ramach na ściany w mieszkaniu - obrazy znapisami obrazy z napisami pbrazy znapisami grafika ścienna