🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Lawenda i wrzosy na ścianę

dekoracje z lawendą

Zapachy kwiatów potrafią na długo odcisnąć piętno w naszej pamięci przywodząc na myśl skojarzenia z babcinym ogrodem i rozwijającą swoje delikatne płatki po zmroku intensywnie pachnąca maciejką czy stojącymi w wazonie suszonymi ziołami z grządki za domem. Dzisiejsze ogrody nie są już tak domowe, tak pachnące i tak zapadające w pamięć, bowiem w ich urządzaniu stosuje się projekty oraz egzotyczne rośliny, które nie wymagają pielęgnacji, Któż z nas pamięta jeszcze tę delikatną maciejkę, zbierane jesienią liliowe wrzosy lub aromatyczną lawendę? Powroty do wspomnień jednak umożliwiają nam dekoracje ścienne, na których subtelne liliowe kwiatki przeniosą w świat wspomnień i sprawią, że wnętrze będzie niezwykle przytulne.

Lawenda i wrzosy na ścianę dedykowane są wielu różnym stylom wnętrz. Zazwyczaj przypisuje się je aranżacjom prowansalskim, jako, że lawenda jest tam wszechobecna i stanowi rodzaj symbolu, z którym identyfikowany jest ten styl, w rzeczywistości jednak trudno nie spotkać się z lawendowymi bukiecikami również w klimacie polskiej wsi. Olejek lawendowy jest też jednym z często wykorzystywanych składników kobiecych perfum, balsamów i kremów, dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jeden z najbardziej kobiecych kwiatów. Delikatnie liliowe rośliny na fototapetach, obrazach, naklejkach będą doskonałym uzupełnieniem kobiecej sypialni.

Lawenda i wrzosy na ścianę – idealna forma ozdoby ścian

Kolekcja zaprezentowana na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/lawenda/ pokazuje, że lawenda i wrzosy w dekoracjach ścian mogą pojawiać się w wielu odmianach. To od nich zależy, w jaki sposób wpłyną na wnętrze i czy wywołają zamierzony przez nas efekt. Przykładowo motyw z suszoną lawendą malowaną na deskach wiejskiego płotu jest doskonałym nawiązaniem do klimatu rustykalnego, a także do Prowansji, której stylizacje mają bardzo silny związek ze wsią. Kwiaty lawendy na odręcznie pisanym liście to typowy akcent romantyczny, typowy dla domów prowansalskich sprzed wieku, w których panny na wydaniu spędzały czas na pisaniu miłosnych liścików do adoratorów.

Lawenda i wrzosy mogą też pojawiać się w dekoracjach w postaci kolorowych rozległych łanów, w których trudno rozpoznać sam kwiat, ale istotą w niej jest przestrzeń, która w wyraźny sposób może powiększyć wnętrze. Kwiaty mają też bardzo charakterystyczny kolor, mogący ożywić wnętrze, ubarwić je w postaci intensywnego akcentu, jeśli sama aranżacja jest spokojniejsza i pozbawiona barw. Warto pamiętać, że kolor liliowy sprzyja intelektualistom, osobom kreatywnym, dlatego wykorzystanie lawendowego czy wrzosowego motywu w dekoracji biura lub pracowni może mieć bardzo pozytywny wpływ na twórczość. Poza tym wrzosy na obrazie czy fototapecie pojawiające się w towarzystwie brzozowego lasu są jednym z najbardziej polskich, bliskich sercu obrazów.

Lawenda i wrzosy na ścianę - tapeta napisy fototapeta turkusowa lawenda tapeta do salonu  lawenda fototapeta