🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Samoprzylepne ozdoby na ściany – dekorowanie ścian modnymi wzorami

Ozdoby na ściany

Na skróty – zobacz o czym przeczytasz w artykule

Poczytaj porady dekoratorów i projektantów wnętrz. Zobacz jak wykorzystać samoprzylepne ozdoby na ściany do szybkiej metamorfozy wnętrza. Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się osoby urządzające wnętrza są puste przestrzenie dużych ścian. Z punktu widzenia kompozycji wielka płaszczyzna pozbawiona jakichkolwiek punktów zaczepienia. Jest nie tylko męcząca dla ludzkiego oka, ale też szybciej dostrzega się na niej ewentualne niedoskonałości. Można ją oczywiście zapełnić dodatkowym meblem czy obrazem. Jednak nie zawsze bywa to metoda właściwa, pasująca do koncepcji wnętrza.

Ozdoby na ściany do dużego i małego mieszkania

Kilkadziesiąt lat temu w małych mieszkaniach blokowisk problem praktycznie nie istniał. Ponieważ standardowa meblościanka, wersalka, nad którą wieszano zegar, drzwi i okno wypełniały wszystkie wolne przestrzenie. Dziś domy jednorodzinne z wieloma pokojami, przestronnymi salonami stwarzają znacznie więcej potrzeb w zagospodarowaniu takich miejsc. Nawet tam, gdzie właściciel oczekuje wolnych przestrzeni ściana nadal ma swoje prawa i jej jednolita płaszczyzna powinna być złamana.

Zegary, średniej klasy obrazy czy inne kompozycje domowej roboty można z powodzeniem zastąpić ornamentami. Zaletą tych niezwykłych dekoracji jest nie tylko łatwość i szybkość nanoszenia na powierzchnię ściany, ale przede wszystkim ogromna ilość możliwości w kreowaniu wnętrza. Przykłady na  https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-na-sciany/ pokazują duże zróżnicowanie wzorów. A jest to zaledwie mały procent tego, co można znaleźć w sklepie.

Piękne dekoracje na ściany do salonu i sypialni

Dużym atutem poza samą tematyką motywów jest też opcja drukowania ich w wielu różnych wymiarach i kolorach. Paleta obejmuje ich kilkanaście, dzięki czemu wybrany z szeregu propozycji pęd roślinny. Czy ukwiecona łąka będą dopasowane zarówno do tonacji niebieskich, jak i żółtych czy różowych. Zadziorny kogut, sympatyczny kotek i koń z rozwianą grzywą doskonale wpasują się w wielką przestrzeń nad łóżkiem. Jak i we wnękę pomiędzy fotelami.

Ozdoby na ściany do pokoju dziecka

Ozdoby na ściany to nie tylko efektowna dekoracja, ale też podkreślenie kolorystycznego akcentu wnętrza. Dopasowane do poduszek na kanapie czy koloru zasłon stworzą ciekawą harmonijną całość. Nie można również zapomnieć o naklejkach i motywach dla dzieci. Wykorzystane kolorowe postacie z bajek, przyjazne zwierzątka, kwiatki, baloniki czy serduszka staną się idealnym dopełnieniem bajkowego świata. Pokój nie tylko zyska na uroku, ale stanie się tez przytulny, sympatyczny, budzący miłe skojarzenia, a ścianę taka dekoracja ochroni przed zabrudzeniem.