🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Samoprzylepne ozdoby i dekoracje na ścianę to prosty sposób na upiększenie ścian.

ozdoby i dekoracje na ścianę

Zobacz co znajdziesz w artykule

Ozdoby i dekoracje na ściany w prosty sposób odmienią Twoje wnętrz

Dowiedz się jakie ozdoby i dekoracje będą pasowały do Twojego wnętrza. Urządzanie wnętrz wiąże się nie tylko z koniecznością wyboru odpowiednich mebli, które będą pasować do konkretnego stylu i jednocześnie zapewniać komfort mieszkańcom. To również określenie takich cech wystroju, jak kolorystyka. Wykorzystane do dekoracji materiały czy charakter motywów. Każdy człowiek posiada nieco inne spojrzenie na własne mieszkanie oraz to, co sprawia, że czuje się lepiej. Ludzie o charakterach spokojnych z pewnością docenią aktywujący wpływ czerwieni. A ci z nadmiarem energii pokochają odcienie zieleni czy chodnego turkusu. Jedną z ważniejszych decyzji podczas aranżacji wnętrz jest też wybór odpowiednich dekoracji. Nie zawsze pasują nam duże fototapety czy obrazy. Jednak poszukując innowacyjnych i ciekawych rozwiązań można sięgnąć po te znacznie prostsze, łatwiejsze w aplikacji. A zarazem niezwykle efektowne naklejki na ściany.

Samoprzylepne zegary to oryginalne ozdoby i dekoracje na ściany

Jednym z elementów wystroju, jaki znajduje się w niemal każdym domu jest zegar. Zazwyczaj kupuje się go w sklepie wybierając model, który stylem i wielkością pasuje do konkretnego designu. Jednak nawet te najpiękniejsze zegary są tylko kolejnym standardowym dodatkiem do wnętrza, pełniącym rolę dekoracyjną i funkcjonalną. Możliwości, jakie stwarza współczesne dekoratorstwo są jednak o wiele większe, bowiem w miejsce typowych rozwiązań pozwalają na umieszczenie ciekawszego, designerskiego zegara-naklejki ściennej. Wśród dostępnych w sprzedaży modeli znajdą się zarówno te dla tradycjonalistów, przypominające tradycyjne tarcze zegarowe. Jak i różne motywy innowacyjne, nietypowe, formowane w kształty ślimaków, ornamentów, serduszek, motywów ptasich i roślinnych. A także wiele innych propozycji graficznych. Istotą takiej dekoracji jest połączenie naklejki ściennej z niewielkim mechanizmem zegarowym, który pozwala odczytywać godzinę nadal pozostając niestandardową ozdobą. Propozycje zegarów samoprzylepnych zostały zaprezentowane na stronie https://artpasaz.pl/dekoracje/dekoracje-i-ozodby/zegary/

Samoprzylepne wieszaki jako praktyczna dekoracja ściany

Naklejany na ścianę zegar może być efektowną dekoracją salonu, sypialni, kuchni a nawet stylowego lokalu, jednak znajdą się również ciekawe dekoracje do przedpokoju, holu, poczekalni i innych takich miejsc, w których przebywające osoby pozostawiają wierzchnią odzież lub inne przedmioty wymagające powieszenia. Naklejane wieszaki są niezwykle praktycznym rozwiązaniem i zarazem designerską dekoracją. Praktyczność sprowadza się nie tylko do możliwości zawierzenia torebki, parasolki czy sweterka, ale również do oszczędności miejsca, jakie zazwyczaj przeznacza się na tradycyjny wieszak. Naklejki w tym stylu to dwa rodzaje wzorów. Jedna grupa stanowi dokładne odzwierciedlenie tradycyjnych stylowych wieszaków stojących. Często są one dodatkowo uzupełnione o parasolkę czy spacerujące po prętach koty. Druga grupa naklejek-wieszaków to motywy całkowicie tematycznie odbiegające od zakładanej funkcji, czyli wizerunku drzew, gałęzi, ornamenty, zawijasy, serca, zwierzęca głowa z porożem i wiele innych. Uzupełnione o montowane w ścianie haczyki będą zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Piękne wieszaki samoprzylepne kupisz tutaj: http://newmedia-art.pl/wieszaki-i-zegary.html

Piękne ornamenty na ściany – jaki wzór wybrać?

Naklejki kwiatowe Zegary i wieszaki zazwyczaj są naklejkami jednokolorowymi i chociaż można wybierać, jaka będzie ich barwa, dopasowując ją do tła ściany, to i tak pozostają jednolite. Dla osób, które poszukują kolorowych dekoracji dostępne są też i takie motywy, zazwyczaj przedstawiające rośliny lub owady. Czerwone maki, róża w pełni rozkwitu, gerbery, słoneczniki, lilie czy stokrotki w wielu odcieniach będą doskonałym sposobem na pokolorowanie wnętrza. Można je umieszczać pojedynczo, jako symboliczny element dekoracyjny, lub tworzyć z nich całe kompozycje w wielu kolorach. Takie dekoracje szczególnie pięknie będą wyglądać w pokoju dziecka lub w przedszkolach czy świetlicach szkolnych wymagających szczególnego wystroju. Kwiaty na ścianie w salonie, w kuchni, w przedpokoju są też sposobem na wypełnienie pustego miejsca.

Zegary, wieszaki, naklejki kwiatowe to oczywiście tylko niektóre propozycje ściennych ornamentów. Wśród propozycji znajdą się też dekoracje imitujące drzewa, motywy roślinne, dzikie i domowe zwierzęta, przedmioty i wiele innych detali mogących tworzyć ciekawy klimat wnętrz. Do tych ciekawszych zaliczają się także naklejane drzewa genealogiczne oraz ornamenty, dzięki którym w prosty sposób można stworzyć ciekawy design. A jeśli jesteś ciekaw genezy wzornictwa poczytaj ciekawy artykuł o ornamentach https://pl.wikipedia.org/wiki/Ornament_(sztuka). Zobacz jak kiedyś wykorzystywano ornamenty do zdobienia ścian.