Szablony malarskie na ścianę do Twojego domu

szablon do malowania ścian z zebrą

W artykule znajdziesz:

Wśród osób, które z pasją dekorują wnętrza swojego domu lub biura, znajduje się sporo hobbystów nie uznających żadnych gotowych rozwiązań. Jeśli jesteś jedną z tych osób, koniecznie przeczytaj artykuł opisujący szablony malarskie na ścianę, dzięki niemu dowiesz się więcej, jak w nietuzinkowy sposób ozdobić swój dom.

Ty też czerpiesz mnóstwo radości z własnoręcznego wykonywania dekoracji do swojego mieszkania? Osobiście malujesz ściany, a może nawet zdobisz meble, donice i kasetki za pomocą decoupage?

Szablony malarskie na ścianę jako oryginalna technika dekoracyjna

Jeśli aranżacja przestrzeni jest Twoją pasją – skorzystaj z szablonów malarskich i poczuj się jak artysta, który wyczarowuje na ścianach przepiękne freski. Zdobienie wnętrz za pomocą szablonów jest dziecinnie proste! Dzięki wycinaniu wzorów w specjalnej, samoprzylepnej folii (całkowicie bezpiecznej dla ścian), uzyskujemy niezwykle precyzyjne detale. Są to wzory o skomplikowanych kształtach i wyrównanych, estetycznych krawędziach. Po naklejeniu folii na ścianę, zamalowujesz ją farbą, a następnie odklejasz, pozostawiając gotowy, kolorowy wzór. Tak dokładnie działają szablony do malowania. Jak udekorujesz swój pokój? Z pewnością inwencja należy tylko do Ciebie – możesz przebierać w tysiącach wzorów znajdujących się tutaj.

Najpopularniejsze motywy na szablonach malarskich

Najpopularniejsze są stylizowane szablony malarskie z  motywem roślinnym: kwiaty, drzewa, oryginalne kompozycje liści i łodyg. Równie godne uwagi okazują szablony malarskie ze zwierzętami. Wybierz swoje ulubione albo takie, które podobają Ci się najbardziej. Inspirujące wzory na Twoje ściany odnajdziesz na http://newmedia-art.pl/naklejki-i-szablony/szablony-malarskie.html. Co więcej, ciekawie prezentują się stylizowane tygrysy – złudzenie optyczne sprawia, że widzisz ich kształt i dwubarwne paski. Choć wzór na ścianie nie zostaje przecież obrysowany kreską. Niezwykle malarski efekt osiągniesz także szukając wzorów z egzotycznymi ptakami (smukłe flamingi i czaple, papugi). A może nawet orły z rozpostartymi skrzydłami? Z kolei do nowoczesnych wnętrz pasują znakomicie wzory geometryczne: kółka, kwadraty, prostokąty i linie, widziane w różnych konfiguracjach.

Inspiracje z wykorzystaniem szablonów malarskich

Jeśli przemknęło Ci przez myśl, że malowanie za pomocą szablonów nie daje jednak pełnej wolności artystycznej pozwól, że (jako entuzjaści tej metody dekoracji) podrzucimy Ci jeszcze kilka inspiracji. Może zdecydujesz się na powtarzanie tego samego wzoru w dwóch kolorach? Załóżmy, że pomalujesz ściany w pokoju na dwa różne kolory i odbijesz na nich wzory na zasadzie odwrotności kolorów (barwa jednej ściany wykorzystana jest do zdobienia drugiej i odwrotnie). Podsumowując, zabawy kolorami w połączeniu z możliwością powtórzenia motywu np. w dwóch różnych miejscach pomieszczenia sprawia, że zdobienie wnętrz za pomocą szablonów staje się niepowtarzalną, artystyczną przygodą! Na stronie http://blog.kare24.pl/dekoracje-scienne-jak-ozdobic-sciany/ odkryjesz jeszcze więcej pomysłów na oryginalne dekoracje ścian.