20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Udekoruj ściany z pomocą secesyjnego mistrza. Obrazy Klimt jako element dekoracyjny we wnętrzu.

obrazy Klimt do salonu

„Pocałunek” to tytuł jednego z najbardziej znanych i cenionych obrazów wielkiego malarza okresu secesji – Gustava Klimta. Ten charakterystyczny obraz jest przykładem twórczości, której cechy oddaje wyjątkowo dokładnie przedstawienie realnych sytuacji w postaci daleko odbiegającej od rzeczywistości. Ten specyficzny styl to wyraz przekonania artysty, że sztuka powinna być wolna od jakichkolwiek konwenansów. Wyrażenie że sztuka powinna przedstawiać to, co rodzi się w głowie twórcy. A nie stosować się do zasad określanych przez znawców-teoretyków. Klimt podkreśla swoje przekonanie w każdym kolejnym dziele tworząc niespotykane, enigmatyczne wizje kobiet. Spowitych we wzorzyste całuny lub postaci lewitującej w towarzystwie swoistej mozaiki ludzkich ciał.

Obrazy Klimt – czyli wyjątkowy artysta z niesamowitym, artystycznym dorobkiem

Gustaw Klimt był Austriakiem, symbolistą, a ponieważ żył na przełomie XIX i XX wieku jego sztuka i twórczość wiążą się z dominującą w tym czasie secesją. Autor podkreśla nawet oddanie tej dziedzinie zakładając nawet Stowarzyszenie Artystów Austriackich Secesja. Będące formą protestu przeciwko kanonom akademickim. Sprzeciw, jaki głosił wobec utartych zasad nie jest niczym nietypowym. W przeszłości wielu artystów narodziło się wpływając na ewolucję malarstwa właśnie dzięki rezygnowaniu z norm narzucanych przez największych i zarazem najważniejszych przedstawicieli epoki. Gustav Klimt posiadający wysokie wykształcenie akademickie nie zgadzał się z uczelnianymi kanonami tworząc swój własny artystyczny świat. Chcesz się do wiedzieć o życiu i twórczości Gustava Klimta – koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gustav_Klimt

Piękne obrazy Gustava Klimta w formie reprodukcji

Do twórczości Klimta oraz jej charakteru przyczyniły się też wcześniejsze doświadczenia i tradycje rodzinne. Członkowie rodziny Gustava od lat związani byli ze sztuką, choć w nieco odmiennym sensie. W domu rodzinnym artysta miał okazję zasmakować sztuki złotniczej i grawerowania. Co uwidacznia się też w jego obrazach w formie wyjątkowego zamiłowania do złotego koloru. W takiej tonacji jest też wspomniany „Pocałunek” oraz inne obrazy, jak „Danae” czy „Medycyna”, będąca przykładem wyjątkowej kompozycji budzącej w momencie jej stworzenia wiele kontrowersji z uwagi na wszechobecną nagość postaci.

Obrazy Klimta są wyjątkowe, nie tylko z uwagi na ich symbolikę, magiczny charakter i zdolność pobudzania wyobraźni, ale także z powodu ich wyjątkowej tonacji kolorystycznej. Dominujące złoto, brązy, żółcie i beże to kolory wyjątkowo pozytywnie nastrajające, ciepłe, bliskie naturze. A więc idealne na kanwę dekoracji wnętrz. Motyw „Pocałunku” czy fantazyjne „Drzewo” można znaleźć na obrazach i fototapetach ze strony http://newmedia-art.pl/product/search.html?query=klimt&category_id=&limit= Wykorzystując je we wnętrzu nie tylko wprowadza się namiastkę sztuki, stanowiący o randze domu czy firmy, ale też sięgnąć po odrobinę egzotyki zawartej w mozaikowych formach typowych dla kultury wschodniej czy starożytności. Koniecznie zobacz kolekcję dekoracji z reprodukcjami w naszym sklepie internatowym. https://artpasaz.pl/?s=klimt&post_type=product znajdziesz tutaj najsłynniejsze dzieła secesyjnego mistrza.