20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Okleiny kuchenne

fotonaklejka przyprawy

Nowoczesne budownictwo to szansa na większe mieszkania, przestronniejsze kuchnie i więcej możliwości ich aranżacji. W przeciwieństwie do tych, jakie znamy z socjalistycznych standardów, gdzie każdy kolejny pokój był dosłownie wyrywany z dostępnego metrażu kosztem takich pomieszczeń, jak kuchnia czy łazienka dziś w tym zakresie możliwości są naprawdę duże. Tam, gdzie przestronne widne wnętrza zachodzi też potrzeba starannego zaplanowania wystroju, który nie tylko stworzy odpowiedni klimat, ale sprawi, że kuchnia nie będzie wielką sterylną salą produkcyjną do przetwarzania żywności, ale przytulnym, ciepłym i rodzinnym miejscem.

Nieocenioną pomocą w dekorowaniu kuchni są z pewnością okleiny kuchenne. Ilość dostępnych wzorów bywa ogromna, dlatego nie ma problemu, aby z ich udziałem stworzyć wnętrze rustykalne, klasyczne czy nowoczesne. Zależnie od wybranych mebli i dodatków również okleinę warto starannie dopasować, aby nie stanowiła zbędnego elementu dekoracyjnego, lecz estetycznie wkomponowywała się w całość aranżacji. Najbardziej uniwersalne są zapewne okleiny z motywem jedzenia, które pasują do każdego wnętrza, chociaż i tu można wybierać pomiędzy egzotycznym sushi i bardziej swojskim chlebem.

Okleiny kuchenne takie jak motywy kulinarne, owoce, warzywa czy kawa

Motywy kulinarne na stronie http://www.dekorolka.pl/okleiny-jedzenie to przykład dużego zróżnicowania zarówno stylu, jak i kompozycji barwnej. Doskonale wszystkim znana smakowita włoska pizza z pewnością może się pochwalić żywą i apetyczną kolorystyką, która w kuchennym wnętrzu będzie inspiracją do jedzenia. Podobne wrażenie może stworzyć sterta kolorowych lukrowanych babeczek zwłaszcza, jeśli domownicy zakochani są w słodyczach. Makarony, przyprawy w pojemniczkach, na drewnianych łyżkach, nasiona roślin strączkowych czy żelki to motywy idealne do dekoracji miejsc, w których najlepiej sprawdzi się kompozycja otwarta, umożliwiająca jej przedłużanie w nieskończoność.

Okleiny kuchenne to idealny materiał do dekorowania zarówno kuchennych szafek, jak i powierzchni sprzętu AGD czy ścian lub paneli szklanych. Przestrzeń pomiędzy kuchennymi szafkami idealnie nadaje się do tego typu ozdób podobnie, jak fronty wyposażonych w specjalne płaskie uchwyty szafek czy też drzwi dużej lodówki. Zaletą oklein jest ich prosta aplikacja, która nie wymaga żadnych dodatkowych klejów i narzędzi, a zamówiona w odpowiednim wymiarze może być umieszczona w przeznaczonym jej miejscu w zaledwie kilka chwil. Dzięki takiej opcji sezonowa zmiana dekoracji kuchennej nie jest żadnym problemem i zima można stworzyć przyjemny ciepły klimat, a latem poszukać inspiracji w motywach wody, lodu czy wiosennych traw.

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: