Nowoczesne okleiny meblowe

okleina na szafę fiolet

Remont mieszkania zazwyczaj bywa kosztowny zwłaszcza, jeśli trzeba też wymienić meble. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy jest on wymagany, a posiadane środki zdecydowanie ograniczają możliwości zakupowe. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na najtańsze produkty popełniając podstawowy błąd, bowiem takie meble to niska jakość materiałów i ograniczony czas użytkowania, a już z pewnością ryzyko, że szybko będą ulegać niszczeniu. Zakupy mebli można odłożyć na później wybierając nowoczesne okleiny na meble, które nie tylko w szybki sposób odświeżą szafę czy komodę, ale również całkowicie zmienią wystrój wnętrza.

Zaletą oklein meblowych jest ich niska cena oraz to, że można je w kilka chwil usunąć zastępując innymi. To także doskonały sposób na dekorację dla tych osób, które lubią zmieniać własne otoczenie i często modyfikują wystrój. Okleina na szafie ma ogromną moc przypominając nieco dodatki do czarnej sukienki. Wystarczy torebka, buty, apaszka czy biżuteria w innym kolorze i powstaje całkiem odmienny design. Zmieniając wizerunek jesiennego lasu na obraz różowych storczyków, motyw gazety czy kamienny zaułek można całkowicie zmienić charakter pomieszczenia, albo przenieść ciężar kompozycji kolorystycznej na zupełnie inny element wystroju.

Okleiny prezentowane na http://newmedia-art.pl/okleiny-meblowe.html to przykład ogromnego zróżnicowania motywów graficznych oraz wykorzystania w dziesiątkach aranżacji zarówno w pokojach, jak i kuchni, przedpokoju czy łazience. Pomijając wysoką trwałość winylowego podkładu i druku są one dodatkowo laminowane, dzięki czemu z powodzeniem można je zmywać po pracach kuchennych, czy wycierać z wilgoci, jeśli mają z nią kontakt w łazience. Długa żywotność to tylko jeden z atutów oklein. Drugim jest z pewnością wpływ na wizualny i przestrzenny odbiór wnętrza. Na okleinach znajdzie się wszystko od delikatnych kompozycji roślinnych po industrialne obrazy miejskich ulic, fabryk, samochodów.

Równie bogata jest tonacja kolorystyczna oklein.  Pozwala albo na ich harmonijne wpasowanie w całość wystroju, jak pokazano na zdjęciach białej kuchni z grafiką w białe bąble, albo na stworzenie mocnego akcentu, jak w przypadku brzozowego lasu czy barwnej kompozycji warzywnej. Interesującą i wartą wykorzystania cechą oklein meblowych jest ich zdolność do powiększania wnętrz, dlatego świetnie sprawdzają się na drzwiach szaf wnękowych pozwalając na optyczne odzyskanie przestrzeni zagospodarowanej przez meblową zabudowę. Okleiny powiększające świetnie też zdają egzamin na drzwiach małych pomieszczeń i w wąskich korytarzach.