🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Dekoracje szkła – fotomgła

fotomgła bambusy

Fotomgła to pojęcie stosunkowo nowe w dekoracji wnętrz. Współczesne firmy zajmujące pomieszczenia w wielkich szklanych wieżowcach wystawionych na działanie promieni słonecznych już od pewnego czasu wykorzystują folie naklejane na szyby. Służą one do eliminowania zjawiska odblasku oraz ograniczania emisji promieni UV, które nie tylko szkodzą ludziom, ale powodują niszczenie sprzętów, blaknięcie kolorów i utrudniają pracę na komputerach. Folie ochronne nie są zazwyczaj zadrukowane.

Fotomgła jest siostrzanym wynalazkiem, który poza funkcją ochronną może być również efektowną dekoracją. To wykonany specjalną techniką nadruk na przeźroczystej folii, który posługując się terminologią z dziedziny grafiki komputerowej wykorzystuje tylko określony procent krycia podłoża. Oznacza to, że obraz znajduje się na folii, lecz jest przejrzysty, prześwitujący przepuszczając światło. Poza funkcją dekoracyjną zadaniem takich naklejek jest też ograniczanie przenikania światła, oraz zapewnienie intymności wewnątrz pomieszczenia.

Fotomgły mogą przyjmować różną formę, od białych nadruków figuralnych, symbolicznych kształtów budynków, kompozycji abstrakcyjnych, kwiatów itp. po nadruki wykonywane z rodzinnych zdjęć, krajobrazy, kolorowe kompozycje roślinne. Podobnie szerokie jest ich zastosowanie w praktyce. Aranżacje na http://naklejkinaszyby.pl/kategoria-produktu/fototapeta-na-szklo/ pokazują, że sprawdzają się one zarówno w dekoracji mieszkań, jak i w biurach czy gabinetach lekarskich.

Ograniczona przepuszczalność światła to cecha, którą z powodzeniem można wykorzystać w sypialniach oraz bardzo nasłonecznionych salonach. Kolorowy delikatny obraz sprawdzi się też na szklanym przepierzeniu pomiędzy jadalnią i kuchnią. W biurze wielka szklana ściana boksu dzięki fotomgle chroni przed wścibskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem może być wybór tak modnych w ostatnich latach szklanych drzwi do łazienki, zabezpieczonych folią z wizerunkiem kąpiącej się kobiety za matową szybą.

Subtelne dekoracje wprowadzają ciekawy klimat we wnętrzach, a w przeciwieństwie do klasycznych fototapet są znacznie lżejsze i raczej uzupełniają wystrój niż dominują w nim. Ich lekkość jest głównym atutem wykorzystywanym w stylizacji. Wśród rozwiązań dekoratorskich znajdzie się wiele pomysłów a fotomgły stosuje się wszędzie tam, gdzie występują szklane powierzchnie. Może to być wspomniane okno, przepierzenie, drzwi, ale również blat stolika czy fronty kuchennych szafek.