20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Jakie kolory ścian będą modne w 2014

naklejki na ściany

Dekoracja wnętrz, to dziedzina twórczej działalności od wielu lat warunkowana modą. Popularność konkretnego stylu, jaki dominuje w danym okresie czy też sposoby tworzenia kompozycji we wnętrzach nie są żadną nowością, bowiem moda na meble, detale dekoracyjne czy wykładziny ścienne i podłogowe rządziła w świecie wyższych sfer już kilkaset lat temu. Dziś także wiele uwagi zwraca się na to, co bywa najpopularniejsze w danym sezonie, a jednym z warunkowanych moda elementów jest kolorystyka ścian. Rok 2014 niesie ze sobą zmiany w kierunku barw wiążących się z kolorami wody i nieba. W pomieszczeniach będzie można spotkać wszelkie odcienie błękitu, niebieskiego, liliowego oraz turkusu.

Ostatnie lata to panujący powszechnie w modzie odzieżowej i dekoratorskiej styl vintage, charakteryzujący się pochodzeniem z przeszłości minimum 20 lat wstecz. Styl ten nie jest jednolity, ponieważ do vintage zalicza się zarówno elementy mody lat 30-tych jak i 80-tych ubiegłego wieku. Turkusy we wnętrzach stanowią idealne tło dla dekoracji o takim charakterze, zestawione z różnymi odcieniami gamy barwnej od żółci do brązu, a także z bielą i złotem. Nieco głębszym i subtelniejszym odcieniem jest uznawany za kolor roku morski, który łączy naturalną harmonię zieleni i spokój błękitu.

Fiolet to kolor zbliżony do granatu, stanowiący przejście pomiędzy czerwienią i niebieskim, a więc zgodnie z zasadami kompozycji pasujący do obu tych odcieni. Fioletowe wnętrza z dodatkiem białych wykończeń sprawiają wrażenie luksusowych, a dodatek luster, szkła i kryształów dodatkowo jeszcze podkreśli ten efekt. Znacznie subtelniejszą, jaśniejszą odmianą fioletu jest fiołkowo-wrzosowy lila kojarzący się z rozległymi polami lawendy, słoneczną Prowansją i wycieczkami rowerowymi po tamtejszych winnicach. We wnętrzach tworzy delikatny i przyjazny klimat, sprzyja swobodzie i relaksowi zwłaszcza w pokojach dziennych. Idealnym dodatkiem do tego odcienia będą kolory pastelowe z przewagą pudrowego różu i bananowej żółci.

Niebieski, uważany dotychczas za zimny w najnowszym sezonie zyskał duże uznanie dzięki skojarzeniom ze słoneczną Grecją. Szczególnie efektownie prezentują się niebieskie ściany z dodatkiem białych akcentów oraz fakturowane za pomocą tynków strukturalnych. Niebieski może barwą dominującą albo dopełniać inne kolory. Sprawdza się w sypialni, pokoju dziennym ułatwiając relaks, w kuchni przedstawiając harmonię, spokój, przestronność, a także w łazience, jako nawiązanie do natury wody.