🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Drzewa na ścianę, lasy – modne trendy do domu

tapety drzewa

Fototapety, obrazy, naklejki to dekoracje ścienne, które podobnie, jak style w aranżacji wnętrz podlegają prawom mody zaliczając się do częściej wybieranych niż inne wzory i wykorzystywanych w wielu rodzajach wnętrz. Po okresie fascynacji orientem i epoce afrykańskiej przyszła pora na powroty do bardziej rodzimych klimatów, a na ścianach salonów, sypialni i pokoi dziecięcych zagościły drzewa. Fototapety z lasem nie są dziś nowością, bowiem swoją pierwszą młodość przeżywały już w ubiegłym stuleciu, kiedy fototapeta pojawiła się na rynku zazwyczaj w jednej z dwóch wersji – lasu i tropikalnej plaży.

Dziś drzewa i lasy na ścianę zmieniły nieco swoje oblicze pojawiając się nie tylko w wersji tradycyjnej, ale również w dziesiątkach, setkach, tysiącach różnych modyfikacji. Przykład tego zróżnicowania pokazuje kolekcja na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/drzewa-i-lasy/, w której królują zarówno klasyczne pejzaże leśne z dużą przewagą brzóz, jak i samotne drzewa na skale, na tle rozległego morza czy bliżej nieokreślonej przestrzeni. Nie brakuje oczywiście i tropikalnej plaży, będącej idealnym przedstawicielem egzotyki z samotnymi palmami zwieszającymi długie liście nad bielą piasku czy lazurem wody.

Ozdobne drzewa na ścianę

Elementem, który wyróżnia współczesne, modne w ostatnich sezonach dekoracje z drzewami jest pojawienie się modyfikacji kolorystycznych, równie modne, co sama tematyka. Zmiana barwy koron, leśnego poszycia czy innych elementów z tradycyjnej zieleni na błękit, fiolet, czerwień sprawia, że motywy te stają się surrealistyczne, tajemnicze, marzycielskie, dopasowując się kolorystyką do stylizacji wnętrza. Szczególnie efektownie prezentują się w takich kompozycjach samotne drzewa na tle morza, w tonacji czarno-białej z pojedynczą plamą barwną, jaką tworzy korona drzewa. Podobne akcenty dotyczą kompozycji z alejami parkowymi czy lasem brzozowym w niebieskiej tonacji.

Drzewa i lasy na ścianę to także ciekawe grafiki, naklejki, kompozycje w ciekawym ujęciu – od dołu, w czerni i bieli, lasy jesienne zasnute mgłą, dzięki którym we wnętrzu gości refleksyjny nastrój. Wśród bardzo nowoczesnych i modnych dekoracji są obrazy dzielone z kompozycjami leśnymi, parkami czy pejzażami, w których pojawia się samotne drzewo. Nowoczesne tryptyki czy obrazy kaskadowe pięknie prezentują się na ścianach dużych salonów, a drzewo zyskuje w nich niemal magiczną moc prezentując swoje piękno i rozłożystą koronę, idealnie wypełniającą przestrzeń.

Drzewa na ścianę - ozdoby z drzewem fototapety z drzewem fototapeta z brzozami dekoracje z aleją drzew