🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Naklejki na schody – praktyczna dekoracja na schody i nie tylko, zobacz ciekawe aranżacje

Naklejki na schody

Naklejki na schody – tylko najmodniejsze wzory do upiększania Twojego domu

Naklejki na schody imitujące śródziemnomorskie płytki to piękne dekoracje, które zdadzą egzamin na ścianach, meblach, schodach lub drzwiach. Tradycyjnie, tego typu wzornictwo jest specyficzne dla architektury miejskiej, jak również dla projektowania pomieszczeń w Hiszpanii, Portugalii i w Maroku. Współcześnie istnieje możliwość zastąpienia fantazyjnych mozaiek kompletami naklejek na schody, na których wiernie oddane zostało unikalne śródziemnomorskie wzornictwo. Kolekcje nalepek na kafelki występują w arkuszach, złożonych z jednoczęściowych naklejek, zalecanych do zastosowania bezpośrednio na płytki. Wysoka jakość proponowanych dekoracji powoduje, że grafiki do złudzenia przypominają prawdziwe płytki ceramiczne, ale są znacznie mniej ekskluzywne niż realne mozaiki. Imitujące orientalne płytki nalepki ścienne to ozdoby mieniące się rozmaitymi odcieniami, jak także takie, które są utrzymane w jednej, dominującej kolorystyce, najczęściej w błękicie – specyficznym dla portugalskiego zdobnictwa. Te wyjątkowe komplety nalepek na kafelki służą nie tylko do dekoracji ścian domowych przestrzeni, ale zarazem do uzupełniania aranżacji kawiarni, restauracji, salonów urody, biur lub placówek edukacyjnych. Uniwersalny klimat tych przepięknych projektów sprawia, że dodadzą nowoczesnego stylu każdemu pomieszczeniu, które będą zdobić. Kolekcja nalepek imitujących śródziemnomorskie mozaiki obfituje w wyjątkowo niesamowite dekoracje ścienne, inspirowane tradycyjną sztuką marokańską i portugalską. To taki rodzaj ornamentyki, który zawsze znajdzie swoich wielbicieli, ceniących stylowe wnętrza, nawiązujące wystrojem do trendów głęboko zakorzenionych w kulturze orientu.

Schody to szczegół architektoniczny, który raczej nie kojarzy się z ozdobą mieszkań. W rzeczywistości jednak posiada szerokie znaczenie dla kształtowania designu, warunkując nie tylko styl pomieszczenia, ale też jego powierzchnię i proporcje. Schody nierzadko odbierane są wizualnie, jako forma głębi, zwłaszcza gdy umieszczone są w wąskim przejściu lub korytarzu. Za pomocą tej właściwości ozdoby z wzorami mają możliwość być wykorzystywane do dekorowania małych lokali, jako sposób na ich powiększenie.

Dodając do tego strukturę, szerokość, materiał, z którego zostały wykonane  można stworzyć wiele atrakcyjnych projektów. W serii naklejek na schody imitujących mozaiki, znajdziemy również takie, które zainspirowane zostały wzornictwem i barwą płytek azulejo. Od wieków to właśnie te niebiesko-białe płytki są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzorów w architekturze Portugalii. Polecamy:

  • Naklejki na schody jak kafelki
  • Naklejki na schody marokańskie wzory
  • Naklejki na schody portugalskie płytki azulejo

Zobacz również naklejki na schody w naszym sklepie internetowym

Naklejki na schody najlepszy sposób na upiększenie schodów w Twoim domu

Naklejki na schody – spore znaczenie ma też otoczenie. Uliczka biegnąca wśród dorodnych zielonych drzew to dekoracja bardziej uspokajająca, nostalgiczna, idealna do sypialni. Grecka śnieżnobiała zabudowa w kontraście z niebieskim niebem i wodą jest nawiązaniem do upalnego lata i słonecznych wakacji. Średniowieczne kamienne schody wciśnięte między domy, lub wnętrze starej wieży to tworzenie stylu retro. We wszystkich elementach dekoracji schodów  występuje wspólna cecha, jaką jest optyczne powiększenie wnętrza. Zastosowane jako okleiny na drzwi stworzą równocześnie przykuwający wzrok motyw otwartego przejścia do otwartej przestrzeni.

Najczęstszymi elementami pojawiającymi się na naklejkach na schody mozaiki azulejo są sceny historyczne, mitologiczne, motywy inspirowane ikonografią religijną, jak również dodatkowo ornamenty geometryczne i roślinne. Tradycyjnie tego typu mozaiki pokrywały całe ściany i podłogi zarówno w architekturze świeckiej, jak i sakralnej Portugalii. Naklejki na schody to rewelacyjna opcja dla entuzjastów doskonałego wzornictwa. Charakterystyczne połączenie fototapet roślinnych z geometrycznymi, umożliwi wyczarowanie niepowtarzalnych wnętrz, odnoszących się do nastroju słonecznej Portugalii i Maroka. Nalepek z mozaikami można użyć zarówno do pokrycia ścian, jak i do zakrycia  uszkodzonych płyt, na przykład drzwi lub mebli. Ciągi naklejek na schody jak kafelki inspirowane sztuką śródziemnomorską można kupić w różnych formatach. Te piękne dekoracje są w stanie służyć nie tylko do dekorowania ścian w mieszkaniach, ale oprócz tego do ozdoby kawiarni, restauracji, salonów urody, biur lub placówek edukacyjnych. Tutaj znajdziesz naklejki na schody w sklepie: https://artpasaz.pl/dekoracje/szablony-malarskie-2/naklejki-na-kafelki/

Podobnie jak w przypadku każdego innego motywu zdobniczego pojawiającego się na naklejkach czy fototapetach, tak i w tym przypadku każda kolekcja ma osobisty charakter. Dlatego trudno zakwalifikować schody, jako akcent konkretnego designu. Wspaniałe, zabytkowe uliczki z piaskowca, wąskie stopnie pnące się w górę w kierunku horyzontu, to dekoracja dobra zarówno do mieszkania retro, jak i do modnego loftu. Trochę mniej możliwości stwarzają widoki schodów ruchomych czy stylowych stalowych konstrukcji w budynkach lub na ulicach. Te niejako narzucają połączenie ze stylem modnym, industrialnym, a nawet odrobinę futurystycznym.