20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Dekoracje do domu w stylu marokańskim to kolekcja najpiękniejszych ozdób na ściany i meble do Twojego mieszkania

Dekoracje do domu w stylu marokańskim

Dekoracje do domu w stylu marokańskim pod wymiar Twojej ściany i mebli

Dekoracje do domu w stylu marokańskim można ogólnie scharakteryzować przez trzy wyznaczniki, do których zalicza się bajkowa i bardzo zróżnicowana kolorystyka, szczegółowość i bogactwo dekorów oraz harmonia, przejawiająca się rytmem kompozycji lub ich symetrią. Te trzy cechy połączone w jednym motywie graficznym stwarzają wyjątkową całość, odrobinę odrealnioną, stylem nawiązującą do arabskich baśni, w których żyje Aladyn, zawoalowane księżniczki i derwisze. Klimat marokański na dekoracjach do domu tworzy odniesienie do religii islamskiej, w której takie ozdoby są wyznacznikiem wielu zdobień wyznaniowych, reprezentujących Boga i powinności wobec niego. W ujęciu dizajnerskim to wspaniałe mozaiki, które mogą wprowadzić odrobinę egzotyki do lokalu.

Aranżowanie następnego pomieszczenia oznacza konieczność uwzględnienia w domowym budżecie dodatkowych wydatków, często niemałych z uwagi na ceny dzisiejszych mebli czy akcesoriów. Niebywałym problemem może być takie zadanie dla młodych małżeństw lub osób samotnych w młodym wieku, które doczekały się swojego własnego mieszkania i marzą je udekorować tak, aby było estetyczne i spełniało ich oczekiwania. Minęły już czasy, kiedy każdy drobiazg trzeba było zdobywać z wysiłkiem, a na całkowity wygląd pracowało się przez wiele lat. Dziś dostępność artykułów w sklepach powoduje, że każde pomieszczenie można zaprojektować jeszcze przed wprowadzeniem się, nie tylko wstawiając do niego meble, ale także tworząc niesamowite stylizacje.

Moda – dodatkowo ta rządząca wystrojem pokoi – ma to do siebie, że przychodzi i odchodzi przez pewien czas fascynując wszystkich, którzy pragną być na czasie i skłaniając ich nawet do sporych wyrzeczeń, ponoszenia kosztów czy zmagania się z remontami tylko po to, aby w dekoracji domu uwzględniać to, co w tym momencie jest trendy. Inspiracje moda czerpie z wielu różnorakich dziedzin życia i z wielu kultur, pośród których swoje pięć minut ma obecnie styl marokański na dekoracjach do domu. Jego cechy można podać, jako całkowicie inne od tych standardowo zastosowanych w tradycyjnych aranżacjach i być może właśnie z tego powodu ta odmienność tak przyciąga uwagę.

Najważniejszy detal to oczywiście kolor, który w tym wypadku pozostawia wręcz nieograniczone możliwości. Elementy te przypominają dziecięce kolorowanki z tysiącami szczegółów, z których każdy pomalowany jest nieco inną kredką tworząc realną feerię kolorów. Oczywiście są oprócz tego akcenty jednokolorowe, ale nawet one komponowane z dziesiątek barw tego samego odcienia są jak błękitnawa tęcza, żywa i płynna dzięki zmieniającym się odcieniom. Polecamy:

  • dekoracje do domu w stylu marokańskim fototapety
  • dekoracje do domu w stylu marokańskim obrazy
  • dekoracje do domu w stylu marokańskim naklejki na kafelki

Zobacz dekoracje do domu w stylu marokańskim w naszym sklepie internetowym

Dekoracje do domu w stylu marokańskim, poczujesz w swoim domu jak w Maroku

Drobną, ale jakże ważną rolę są w stanie odgrywać nalepki i obrazy, które są bardziej dyskretne i składają się jedynie na dodatek do urządzania mieszkania, a nie na jego istotę. To również znakomity sposób na maskowanie różnych niedoskonałości, jak źle rozprowadzona farba czy przypadkowe uszkodzenie powstałe z winy domowego zwierzaka lub kreatywnego malucha. Dostępne w sklepie proste dekoracje w stylu marokańskim do salonu to najnowocześniejsze wzory odzwierciedlające obecną modę, ozdoby pełnowartościowe, będące na przykład nadwyżkami produkcyjnymi lub końcówkami kolekcji, które zostają wycofane ze sprzedaży i zastąpione nowymi elementami. Dla wielu ludzi aranżujących pierwsze mieszkanie lub remontujących już dysponowanym to okazja do stworzenia szczególnego designu niedużym kosztem.

Pomiędzy dekoracjami ściennymi przeciwwagę obrazów stanowią afisze, wśród których można także wyodrębnić te tradycyjne i bardziej stylowe, zarówno w tematyce jak i estetyce. Do tych ostatnich należą abstrakcje, a ponadto plakaty dzielone w wielu różnorodnych kombinacjach tematyczno – kolorystycznych. Tutaj kupisz najpiękniejsze dekoracje do domu w stylu marokańskim https://artpasaz.pl/dekoracje/marokanskie/

Dekoracje do domu w stylu marokańskim to poza tym zdobienia. Łatwo sobie wyobrazić mandalę złożoną z setek drobnych pól o cudnych kształtach, tworzących w sumie wypełniony szczelnie okrąg, albo kratkę ogrodowej pergoli złożoną z gęsto umieszczonych deseczek tak, że jej romboidalne oczka tworzą wzór drobnej siatki. Gdyby każde z tych pól, czy każdy z tych rombów wypełnić innym kolorem lub wzorem otrzymamy przykład marokańskiej harmonii i precyzji. Wystarczy dołączyć do tego symetrię – jedno, dwu czy wieloosiową i powstaje dekoracja w iście egzotycznym, marokańskim stylu. Na foto-tapetach można równocześnie odnaleźć mnóstwo innych ozdobników nawiązujących do takiej tematyki – malowane talerze, korytarze z pięknymi łukami czy dekoracje do domu w stylu marokańskim.

Dekoracje do domu w stylu marokańskim są najmodniejszą propozycją na urządzanie kolejnego apartamentu bez względu na to, czy jest ono pomieszczeniem mieszkalnym, biurem czy lokalem gastronomicznym wymaga właściwego wyposażenia oraz wyboru dekoracji, za pomocą której zyska ono unikalny charakter. Miejscem, które najlepiej eksponuje plakaty i obrazy jest płaszczyzna ściany, gdyż umieszczane na niech ozdoby nie zajmują powierzchni użytkowej, a same ściany pozostają niewykorzystanym polem do tworzenia wyrafinowanych zbiorów. Ozdabianie ich plakatami i obrazami nie jest niczym nowym, bowiem tradycyjne fototapety, obrazy czy malowanie ozdób bezpośrednio na tynku było preferowane już pół wieku temu, jednak dziś modne ozdoby ścienne dają znacznie więcej możliwości.