🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Modne fototapety w tym roku

fototapeta lodowe miasto

Dekorowanie wnętrz jest dziedziną rządzoną prawami mody, dzięki której w każdym kolejnym roku, nawet w sezonie pojawiają się określone trendy, czyli to, co bywa najpopularniejsze i najbardziej akceptowane, jeśli chce się być na czasie. Rzeczywistość oczywiście nie zawsze odpowiada modzie, bowiem zmienianie fototapet raz do roku bywa problematyczne i kosztowne, jednak pozostaje faktem, że osoby aranżujące swoje wnętrza w konkretnym okresie wyposażają je w motywy, które w danej chwili dominują. Wiele osób mogących sobie na to pozwolić jest również skłonnych do wymiany dekoracji co dwa-trzy lata, aby pozostawać na bieżąco.

Zmiany przyniósł także obecny rok, który już narzuca konkretne kierunki w wyborze fototapet. Elementami, które charakteryzują taki trend są modne w obecnym sezonie kolory i oczywiście tematyka, która niejako wiąże się z panującymi we wnętrzach stylami, bo to przecież do nich dopasowuje się konkretne dekoracje. Zaczynając od kolorów warto wspomnieć, że rok obecny jest ukierunkowany na większą radość życia i przyjemność obcowania z nostalgicznymi, uspokajającymi barwami bliskimi naturze w przeciwieństwie do już przemijających czerni, szarości i brązów. Mówiąc prościej żywioł ziemi zostaje zastąpiony przez ożywczy i pełen przygody żywioł wody we wszystkim możliwych odcieniach.

Kolor niebieski w dekoracji wnętrz, w tym również w fototapetach został już zasygnalizowany w ubiegłym roku konkurując z dominującym brudnym różem, jednak dziś staje on na piedestale i wypiera wszystkie inne barwy pojawiając się zarówno w czystym błękicie nieba, jak i w morskich odcieniach wody, turkusach czy miętowych kompozycjach roślinnych. Barwa ta idealnie komponuje się zbielą, która jako kolor uniwersalny wciąż towarzyszy jej na fototapetach, jako swoiste dopełnienie. W takim ujęciu kolorystycznym modne są zarówno fototapety z powtarzalnymi grafikami, jak i kompozycje tworzone za pomocą filtrów komputerowych. Poza błękitami i turkusami nowoczesne trendy wskazują też na konkretne tematy, które powinny zagościć na ścianie we wnętrzu osób na czasie.

Prym wiedzie przede wszystkim makrofotografia, a więc gigantyczne powiększenia kwiatów, liści, traw i innych elementów, które dominują we wnętrzu tworząc niezwykły świat małych elfów, które odpoczywając w fotelu z filiżanką kawy kryją się pod ochronnym parasolem natury. Szczególne miejsce zajmują tropikalne rośliny, które w tym roku zdominują większość kolekcji fototapet. Wciąż też pozostają na topie motywy industrialne, z naciskiem na nowoczesne miasta pełne szklanych domów, ruchliwych ulic i niekończącego się potoku aktywności oraz dekoracje do loftów z teksturami ceglanymi, kamiennymi czy betonowymi. Warto też wspomnieć o wciąż modnej kompozycji otwartej w postaci regularnych grafik opartych na geometrii – oktogonalnych plastrów miodu, rombów i zygzaków.