Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Jak dobrać fototapetę żeby wnętrze było relaksujące?

fototapeta z kamienną uliczką

Urządzanie własnego mieszkania to nie tylko wybór odpowiednich mebli, które zapewnią wygodę i zaspokoją potrzeby związane z wykonywaniem codziennych czynności. To również stworzenie atmosfery, w której domownicy będą czuli się doskonale, a każda chwila spędzona w tym otoczeniu będzie wiązała się z przyjemnymi doznaniami i poczuciem wyjątkowego komfortu. Popularne powiedzenie mówi, że dom jest naszym azylem i właśnie w nim powinniśmy mieć możliwość pozbywania się stresu, odreagowania po nieprzyjemnych, męczących wydarzeniach każdego dnia, a niezbędny do tego jest odpowiedni klimat, który możemy stworzyć wybierając odpowiednie dekoracje.

Jedną z dekoracji, która pozwala na uzyskanie odpowiedniego efektu jest fototapeta – ozdoba o wyjątkowym wpływie na klimat wnętrza, jeśli zostanie we właściwy sposób dobrana i wkomponowana w wystrój. Dzięki dużym, zajmującym nawet całe ściany fotografiom pokój dzienny lub sypialnia mogą być bardzo relaksujące, sprzyjając wypoczynkowi i nastrajając do pozbywania się nadmiaru negatywnych emocji. Wybór odpowiedniego motywu nie jest tak do końca określony, bowiem każdy z nas ma nieco inne preferencje oraz inny charakter, który wymaga stworzenia właściwego otoczenia. To, co dla osoby dynamicznej będzie przyjemnym miejscem do wypoczynku, dla osoby o charakterze refleksyjnym może się okazać męczące i całkowicie pozbawiać energii do działania.

Jak dobrać fototapetę żeby wnętrze było relaksujące

Jak dobrać fototapetę, aby wnętrze było relaksujące? Przede wszystkim należy zastanowić się, co sprawia nam wyjątkowa przyjemność, jaka tematyka jest nam bliska, czy lubimy środowisko przyrodnicze czy też wolimy stare średniowieczne mury klimatycznych miasteczek. Elementem, jaki powinniśmy bezwzględnie wziąć pod uwagę bywa kolorystyka. Nawet osoby spokojne i wyciszone powinny unikać nadmiaru czerwieni czy koloru pomarańczowego, a jeśli już decydują się na taki dodatek, to najkorzystniejszy będzie motyw, w którym czerwień pojawia się w otoczeniu innych, spokojniejszych barw. Przykładem takiej fototapety jest łąka z kwitnącymi makami. Niewskazany jest też nadmiar zasmucającej czerni lub fioletu, który wpędza w depresję.

Bez względu na charakter, temperament czy upodobania fototapetami o charakterze relaksującym są te związane z przyrodą, czyli piękne kompozycje roślinne, spokojne pejzaże, widoki natury, lasy, strumienie górskie, jeziora o zachodzie słońca, czyli wszystko to, co budzi w nas przyjemne, nostalgiczne uczucia. Jeśli sięgamy po fototapety abstrakcyjne, to najlepiej, jeśli są to motywy łagodnie falujące, pozbawione kanciastości i pastelowe, przypominające bardziej bujanie w dziecięcej kołysce niż wirowanie na karuzeli. Nie można też zapomnieć o kompozycjach przyjemnych dla nas z uwagi na wspomnienia z czasów młodości, dzieciństwa takich, jak uliczka małego miasteczka, przyjemna romantyczna kawiarenka czy filiżanka naszej ukochanej, aromatycznej kawy.

Jak dobrać fototapetę żeby wnętrze było relaksujące - park na ścianie tapeta ze zdjęciem tapety lasy tapeta ze zdjęciem