🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety na drzwi ozdoby

fotonaklejka półokręgi

Dekorowanie drzwi nie jest zbyt popularne, a jeśli wybiera się w sklepie czy katalogu okleinę lub fototapetę, zazwyczaj jest ona przeznaczona na ściany albo meble. W rzeczywistości umieszczenie na drzwiach odpowiednio dobranego wzoru może sprawić, że pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru i zdecydowanie się powiększy. W przeszłości w niektórych aranżacjach stosowano tapetę na wszystkie powierzchnie ścian włącznie z drzwiami, dzięki czemu te ostatnie integrowały się z płaszczyzną i były niemal niewidoczne. Nowoczesne tendencje są całkowicie odmienne, a dekoracja ma być dopełnieniem wykończenia ścian i całego wnętrza.

Interesującym rozwiązaniem w stosowaniu fototapet na drzwiach jest ich dopasowanie kolorystyczne do mebli i dodatków takich, jak zasłony czy dywan. Przykładowo, jeśli pomieszczenie urządzono w kolorze jasno beżowym lub ecru wstawiając do niego kanapy i fotele w brązową kratę, dekoracja na drzwiach będzie się idealnie z całością komponować wtedy, gdy wybrany motyw będzie miał odcienie kanapowego brązu. Może to być oczywiście identyczny wzór w kratę, ale także zdjęcie wąskiej uliczki czy abstrakcja stworzona z dominacją brązu. Przykładowe wzory takich dekoracji można znaleźć na http://www.dekorolka.pl/laminaty-na-drzwi.

Fototapety na drzwi ozdoby – ciekawa kolorystyka

Nieco inną opcją jest dobieranie kolorystyki i motywu na drzwiach nie do wyposażenia wnętrza, ale do barwy ścian. W takim wypadku fototapeta może być w tonacji ciemniejszej lub jaśniejszej zależnie od całości wystroju i wielkości samego wnętrza. Warto przy tym pamiętać, że małe pomieszczenia znacznie zyskują na jasnych dekoracjach i odwrotnie. Z kolei w sypialni można sobie pozwolić na nieco więcej ciemnych barw, bowiem pomieszczenie i tak z założenia ma służyć nocnemu wypoczynkowi i potrzebuje swoistego nastroju. Wówczas świetnie sprawdzą się klimatyczne obrazy z nocnymi pejzażami, stonowane roślinne motywy, spokojne abstrakcje i wiele innych.

Mówiąc o dekoracjach na drzwi warto także wspomnieć o wzorach. Kategorią motywów, która idealnie pasuje do takich celów są wszelkiego typu korytarze, tunele, wąskie uliczki i ścieżki, które swoją geometryczną formą doskonale wpasowują się w nietypową prostokątną powierzchnię, a przy okazji tworzą niesamowity efekt otwartych drzwi. Pomaga w tym również zintegrowanie wzoru i jego kolorystyki z futryną, która przestaje być widoczna a uliczka czy pomost dosłownie ciągną do przejścia się drogą w nieznane. Wrażenie przypomina nieco odruchowe sięganie po ciastko w stojącej na stole misce pomimo, ze nie powinno się ich jeść. Na stronie http://art-newmedia.com/fotonaklejki_na_drzwi_i_meble/na_drzwi.html zamieszczono wiele propozycji takich dekoracji, doskonale integrujących się z ich powierzchnią.