20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety, dekoracje zachód słońca

fototapeta zboże o zachodzie słońca

Wschody i zachody słońca to widoki, które mają w sobie specjalną magiczną moc. Jest to zapewne związane z uświadamianiem sobie przez obserwatora potęgi natury, kiedy gigantyczna pomarańczowa kula skrywa się za horyzontem oznajmiając nam, jak jesteśmy mali wobec wszechświata. Zachody i wschody słońca mają jeszcze jedną cenną zaletę – są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Charakterystyczny klimat, kolorystyka, układ obłoczków czy rozproszenie światła tworzą na podobieństwo arcydzieł wielkich malarzy dzieło nie do podrobienia. Ich magia natomiast jest tak wielka, że przyciągają nawet najbardziej opornych nad brzeg morza czy oceanu, aby podziwiać prawdziwy spektakl kolorów i światła.

Fototapety, dekoracje zachód słońca

Dekoracje ze wschodami i zachodami słońca to prawdziwa feeria barw zaklętych w fototapetach, obrazach i okleinach, które można wykorzystać do tworzenia nastroju we własnych wnętrzach. Stanowią idealny dodatek zarówno do salonu, jak i do sypialni, łazienki czy kuchni. Taką wszechstronność zapewnia właśnie wspomniana już zmienność wieczornych i porannych spektakli od nasyconych gorącą czerwienią po subtelne, stonowane, nastrajające do snu. Te najbardziej wyraziste, dynamiczne, w pełnym nasyceniu barw to dekoracje głównie do dużych salonów, w których intensywny i nieco agresywny kolor nie będzie drażnił. Te spokojne, w świetle późnego wieczoru lub drukowane w czerni i bieli sprawdzą się w aranżacjach sypialnianych.

Na stronie http://newmedia-art.pl/fototapety-obrazy-zachod-slonca.html zgromadzona kolekcja fototapet, oklein i obrazów pozwala nie tylko zapoznać się z różnorodnością takich dekoracji, ale również przekonać, jak wiele wymiarów nastroju mogą tworzyć zależnie od etapu zjawiska, miejsca, w którym zostało zaobserwowane oraz ewentualnych komputerowych modyfikacji. Podstawowym wyznacznikiem tej różnorodności jest oczywiście kolorystyka, ale poza nią liczy się także otoczenie i sposób interpretacji zjawiska. Zachód słońca nad morzem, w górach, w tle Bramy Tori, afrykańskiego drzewa, egipskich piramid to pomimo podobnego tematu Sałkiem odmienne dekoracje do całkiem odmiennych wnętrz.

Poza przedstawieniem klasycznym na fototapetach, obrazach czy okleinach zachody i wschody słońca mogą się też pojawiać w wersji zmodyfikowanej. Tradycyjny obraz, w którym zastąpiono kolorystykę w odcieniach naturalnych barwą niebieską lub fioletową będzie doskonałym dopełnieniem wnętrza z tego rodzaju akcentami kolorystycznymi. Zachody słońca równie pięknie wyglądają w sepii uzupełniają aranżacje w stylu retro, albo, jako obrazy czarno-białe do wnętrz o stonowanym wystroju. Bez względu na wybór jednak zachód czy wschód słońca zawsze pozostaje romantycznym, nieco magicznym motywem, który skłania do zadumy i marzeń.