Fototapety konie i inne zwierzęta

fototapeta konie w lesie

Konie, tygrysy, zebry, flamingi…. Zwierzęta wszelkiej maści, koloru, wielkości i charakteru to jeden z najczęściej wykorzystywanych w dekoratorstwie motywów zdobniczych. Na równi z roślinami fascynują kreatorów doskonałością wynikającą z dzieła natury niemożliwego do odtworzenia w swoim pięknie. Czemu więc nie skorzystać z tego, co doskonałe i przenieść wizerunku na fototapetę? Motywy zwierząt w mieszkaniach, biurach i sklepach to modny dodatek do nowoczesnego designu.

Na długiej liście gatunków, które można znaleźć na http://dekorolka.pl/fototapety-zwierzeta znaczące miejsce zajmują konie. Te fascynujące zwierzęta stanowiły wdzięczny temat obrazów wielkich mistrzów już wiele stuleci wstecz. Dziś na fototapety trafiają za sprawą obiektywów aparatów fotograficznych i nowoczesnych technik druku, dzięki czemu są niezwykle realne. Rozwiane grzywy, wzniesione w pędzie kopyta sprawiają wrażenie, jakby za chwilę miały zejść z obrazu i przebiec tuż obok.

Możliwości komputerowych programów graficznych oraz ilość kolorów rozpoznawanych przez współczesne drukarki to odtworzenie każdego pojedynczego włosa w innym odcieniu. Dzięki temu naturalne piękno zwierząt nie traci ani odrobiny ze swojej realności. Zarówno wspomniane konie, jak i tropikalne lwy, tygrysy, kolorowe papugi czy różowe flamingi mogą zagościć na ścianie salonu w swojej niezmienionej formie, tak prawdziwe, że ma się ochotę wyciągnąć rękę i dotknąć.

Zwierzęta mają w sobie niezwykłą moc wywoływania emocji – zarówno tych pozytywnych, ciepłych i sympatycznych, jak i odrobiny dystansu i nutki adrenaliny na myśl o dzikim polowaniu i bezlitosnym uśmiercaniu ofiar. Tygrysy czy lwy są symbolem siły, wytrwałości, dominacji, ale też wprowadzają do wystroju klimat afrykański i charakterystyczny akcent kolorystyczny, który może stanowić uzupełnienie lub podkreślenie wystroju wnętrza. Z kolei zwierzęta domowe, jak psy i koty to akcent nawiązujący do bardziej swojskich rodzinnych klimatów.

Wracając do koni trudno wyobrazić sobie, aby na długiej liście te zwierzęta nie zajmowały jednego z pierwszych miejsc. Decyduje o tym nie tylko ich niezwykła uroda, ale też tradycja i związek, jaki mają z człowiekiem. Są też obiektami łatwiejszymi do fotografowania z uwagi na ich oswojenie, dlatego na fototapetach pojawiają się w dziesiątkach różnych ujęć i tonacjach barwnych. Konie to również ogromna skala ładunku energii od spokojnych i nostalgicznych portretów po dynamiczne scenki rodzajowe.