20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety z samolotami

fototapeta plane

Samolot – produkt cywilizacji oraz dokonań współczesnych konstruktorów bardziej stanowi przedmiot zainteresowań małych chłopców, niż motyw typowy dla dekoracji wnętrza. Jako przykład nowoczesności, kojarzący się z postępem, rozwojem techniki i technologii w charakterze obrazu na fototapecie wnosi do pomieszczenia specyficzną cechę metalowo-elektronicznego futuryzmu typowego dla chromowanych mebli ze szklanymi blatami. Z drugiej strony gigantyczne powiększenia mogą być niezwykłą ekstrawagancką dekoracją zdecydowanie przyciągająca uwagę obserwatora.

Samoloty na fototapetach, których przykłady można znaleźć na http://www.obrazoteka.pl/shop,tag,78 to wiele różnych aspektów prezentacji typowego technicznego wynalazku i środka komunikacji. Jedną z cech charakterystycznych bywa ujęcie maszyny w ogromnym powiększeniu, dzięki czemu na ścianie pokoju sprawia wrażenie przytłaczającej, niemal porównywalnej z rzeczywistością. Z założenia duże elementy graficzne zmniejszają wnętrze, dlatego wprowadzenie takiej fototapety do designu w dużym wymiarze, na przykład na całej ścianie, wymaga przestrzeni.

Mega samolot to doskonałe uzupełnienie pomieszczeń w loftach, ale również typowych saloników w domach jednorodzinnych, zwłaszcza tych o dużej powierzchni i małej ilości mebli. Osoby będące posiadaczami mniejszych pokoi mogą sięgnąć po wizerunek samolotu w nieco innym ujęciu. Maszyna w powietrzu na tle miasta czy oddalającej się perspektywy nie będzie sprawiała tak przytłaczającego wrażenia, a wręcz przeciwnie – doda jeszcze trochę miejsca w pokoju. Podobne wrażenie sprawi też fotografia ciągnącego się w dal pasa startowego z odlatującym samolotem.

Elementem, który można modyfikować zależnie od potrzeb konkretnego wystroju jest nie tylko wielkość motywu, ale również kolorystyka fototapety. Jednymi z ciekawszych rozwiązań są zdjęcia czarno-białe oraz w sepii, które dzięki swojej neutralności sprawdzą się zarówno we wnętrzach jasnych, pastelowych, jak i zdecydowanych pod względem kolorystycznym. Ciekawą cechą fototapet z samolotami jest nawiązanie tematyczne do podróżowania, przemieszczania się, zwiedzania, które może pobudzać do działania i skłaniać mieszkańców, do wakacyjnych wypadów w nieznane.