20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Nowy Jork – dekoracje ścian

fototapeta taksówki nowojorskie

Ameryka fascynuje Polaków od dawna postrzegana, jako kraj wielkich szans zwłaszcza dla osób, które mają problemy ze znalezieniem pracy. Dziś już może zmieniły się nieco kierunki zarobkowej emigracji, ale liczba amerykańskiej Polonii najlepiej może świadczyć o popularności tego kraju przed laty. Obecne fascynacje to nie tyle poszukiwanie szansy wyjazdu, co podpatrywanie i przenoszenie amerykańskiego stylu na polski grunt. Trend ten dotyczy również dekoracji wnętrz.

Styl nowojorski to jeden z najpopularniejszych nawiązujących do amerykańskich klimatów sposobów na nowoczesne mieszkanie. Wśród dominujących cech najważniejszą z pewnością jest jego prostota, ale towarzyszą jej także trzy inne ważne elementy decydujące o całokształcie wystroju: faktura, symetria i światło. Nie ma znaczenia czy klimat zza oceanu aranżuje się w kuchni, łazience lub salonie, najczęściej dominują w nim jasne kolory z przewagą bieli oraz stonowanych odcieni naturalnych materiałów, a za zróżnicowanie wystroju odpowiada faktura dekoracji.

Proste meble o tradycyjnych kształtach, pozbawione dekoracyjności oraz biały kolor nie należą do przyciągających uwagę, dlatego w stylu nowojorskim ciężar kompozycji koncentruje się na dodatkach. Zaliczają się do nich między innymi typowe dla loftów kamienne i ceglane ściany, a tam, gdzie nie ma możliwości wykorzystania naturalnego fragmentu muru – fototapety. Motyw ceglany należy do najbardziej popularnych. Dobierany w odcieniach jasnej szarości, wielu odcieni czerwieni i żółci może być dopasowany do całości wystroju.

Innym istotnym elementem są drobiazgi dekoracyjne takie, jak lampy, narzuty, niezwykle wzorzyste tkaniny, a także obrazy w niklowanych ramach. Nikiel jest częstym dodatkiem do mebli i przedmiotów użytkowych podobnie, jak typowy dla nowojorskiego stylu brak wykładzin i położenie dużego nacisku na piękno lakierowanych podłóg oraz stolarki okiennej czy drzwiowej. Obrazy to tematyka nowoczesna, dominacja motywów industrialnych czy abstrakcji, szczególnie tej przyciągającej uwagę kolorami i trójwymiarowością.

Wśród fototapet pojawiają się również te z widokami wielkiego miasta, charakterystycznych żółtych taksówek, ulicznego ruchu, wielkomiejskich stalowych konstrukcji stanowiących podkreślenie charakteru miasta, które nigdy nie zasypia. Nie można również zapomnieć o popularnych i typowo amerykańskich w swojej wymowie plakatach, zwłaszcza tym z napisami motywacyjnymi i nowojorsko-amerykańską symboliką.