Tylko TERAZ 22% taniej wszystkie dekoracje w sklepie. Podaj w koszyku kod: VIVA22 i zadbaj o piękne ściany.

Fototapety do przedpokoju

Problem małych wnętrz nie istnieje niestety od wczoraj. Już nasi rodzice i dziadkowie toczyli walkę w urządzaniu ciasnych pomieszczeń by były one jednocześnie przytulne i przestronne. Obecnie walka o każdy centymetr mieszkania jest w cenie. Na szczęście dziś dysponujemy fototapetami powiększającymi optycznie wnętrze, dzięki czemu nie musimy rezygnować z wystroju o jakim zawsze marzyliśmy i z przestronności na której tak nam zależy. Jeśli ktoś z was jest przed remontem lub dekorowaniem swojego gniazdka, to zachęcamy to skorzystania z naszych porad dotyczących urządzania przedpokoju. Ten artykuł jest po co, by pokazać Wam jaka siła drzemie w projektach naszych fototapet.

W jaki sposób powiększyć przedpokój bez kucia ścian lub… zamiany mieszkania?

Przedpokój jest reprezentatywnym miejscem całego mieszkania. Gość wchodzący do pomieszczenia ocenia nas od pierwszej chwili.  Jeśli zauważy efektywnie wyglądający przedpokój pomyśli sobie dobrze o gospodarzach jak i o wnętrzu.
Tradycyjne rozwiązania i triki dekoratorskie polegały kiedyś na wieszaniu w pomieszczeniach luster. Jednak aby tafla szkła spełniała swoją funkcję, musimy odejść od niej na pewną odległość. Co zatem zrobić, jeśli nie dysponujemy taką przestrzenią? Naprawdę niewielka przestrzeń wymaga innego złudzenia optycznego – fototapety powiększającej wnętrze!

Wąskie, pionowe okleiny to idealny sposób na dodatkową przestrzeń. Motywy kwiatowe natomiast dadzą odetchnąć wąskiemu przejściu przedpokoju. Sprawią przy okazji złudzenie, ze znajdujemy się na łące.

fototapety przestrzenne

 

 Nagle nawet niewielkie pomieszczenia stają się optycznie większe, nowocześniejsze i niezwykle oryginalne. Aby nic nie zakłóciło tego efektu, wyeksponuj fototapetę tak, jak zrobiłby to profesjonalny architekt wnętrz.

Pożądane są wszelkie ujęcia z widoczną perspektywą: krużganki, uliczki, alejki… Dobrze prezentują się kolumnady i długie ciągi budynków, które doskonale udają przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku mogą być także schody, które rozbudowują przestrzeń nie tylko w poziomie, ale także w dół. Co ważne – schody powinny kierować się właśnie w dół, ponieważ wtedy nad nimi otwiera się dodatkowa przestrzeń. Fototapeta schody do zobaczenia jest tutaj: http://www.newmedia-art.pl/fototapety_2/tapeta-czarno-biale-schodki.html

fototapety powiększające wnętrze

Dodatkowym rozwiązaniem może okazać się także wyszukanie dzieła sztuki (obrazu lub fresku), które wykorzystuje te same motywy kolumnad albo ulic – i zamówienie fototapety na wymiar z tym właśnie motywem.

Różnica pomiędzy wyglądem pokoju przed montażem fototapety i po nim jest tak ogromna, że ostateczny efekt na pewno będzie dla Ciebie zaskoczeniem.

Jeśli szukasz innych wzorów lub motywów tapet, koniecznie kliknij tutaj.

Szukasz dekoracji do przedpokoju? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: