Wakacyjne🌻 akcje REMONTOWE 👷 Czas start ➡️➡️ 25% RABATU z kodem: LATO 🌞

Duże fototapety na ścianę

Duże fototapety botaniczne do salonu

Co znajdziesz w artykule:

Duże fototapety na ścianę – jak wybrać idealną dekorację na ścianę?

Duże fototapety na ścianę to nie tylko jeden z ciekawszych sposobów dekorowania wnętrza, ale też ozdoba, która potrafi je diametralnie zmienić. Odpowiednio dobrany motyw powiększy wnętrze o kilka metrów. Dowiedz się czym jest zjawisko perspektywy https://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa oraz jak za jej pomocą powiększyć lub pomniejszyć wnętrze. Fototapeta może też rozświetlić lub przyciemnić, sprawić, że będzie bardziej tajemnicze lub bardziej swojskie i rodzinne. A nawet stworzy odpowiedni nastrój – romantyczny, przygodowy, relaksujący – zależnie od potrzeb. Warunkiem jest jednak nie tylko dopasowanie wzoru i jego kolorystyki, ale też odpowiedni format fototapety. Z założenia im większa, tym bardziej działa na wyobraźnię, ale też może odbierać wnętrzu jego największe atuty. Dlatego decydując się na wyklejenie całej ściany warto dobrze przemyśleć kompozycję

Wielkoformatowe fototapety na ścianę do salonu i sypialni

Na stronie http://alarte.pl/fototapety_do_dekoracji/salonu.html zaprezentowane zostały duże fototapety na ścianę, które spełnią swoje zadanie w aranżacji wnętrz. Choć każda z nich będzie tworzyć zupełnie inny styl i sprawdzać się w innym wnętrzu. Małe klimatyczne pomieszczenia sypialni to idealne miejsce na fototapety z dużymi zacienionymi przejściami. Tajemniczymi uliczkami ginącymi wśród starych domów, które z jednej strony otworzą wnętrze, dodadzą mu przestrzeni. A z drugiej dzięki ciemnej tonacji nie będą negatywnie wpływać na brak światła. Nastrój w sypialni jest jak najbardziej wskazany, a taka dekoracja dodatkowo jeszcze będzie go podkreślać. Obrazy te również mogą dekorować przytulne saloniki, jeśli domownicy nie preferują jasnych, wypełnionych dziennym światłem pomieszczeń.

Duże fototapety na ściany w kuchni

W bardziej ekstrawaganckim stylu będzie pomieszczenie, w którym główny motyw stanowi fototapeta z kawowymi napisami. Zarówno stylizacje kolorowe, jak i jednobarwne będą przyciągać uwagę bogactwem szczegółów, ale przez samo swoje skojarzenie z aromatem ciemnego napoju idealnie sprawdzą się w jadalniach, popołudniowych salonach o w miarę nowoczesnym wystroju czy w dużych kuchniach. Kulinarnych inspiracji na dużych fototapetach można znaleźć znacznie więcej, począwszy od kolorowych kompozycji warzywnych po suszone zioła czy jadalne nasiona.

Dla romantyków i zwolenników relaksujących wnętrz idealnym rozwiązaniem będą wszelkie powiększenia kwiatów z naciskiem na dmuchawce, które na makrofotografii tworzą niepowtarzalne wrażenie. Szczególnie pięknie wyglądają te ozdobione kroplami porannej rosy. Na dużych ścianach pięknie i romantycznie prezentują się też pejzaże tradycyjne i te z zachodami słońca, a osoby poszukujące wyciszenia mogą sięgnąć po brzozowy las czy kompozycję w stylu SPA. Przeciwieństwem tych klimatycznych motywów są bardzo kolorowe i dynamiczne abstrakcje, doskonałe do wnętrz o dużej powierzchni, stonowanym jednobarwnym umeblowaniu, wymagających silnego akcentu. Zobacz gdzie kupisz piękne fototapety w dużych rozmiarach na ściany do domu i mieszkania.

x