🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapeta na kuchenne ściany

laminat z lasem

Fototapety to dekoracje, które od kilkunastu lat cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród dekoratorów wnętrz i osób prywatnych urządzających swoje mieszkania. Popularność zawdzięczają z pewnością nieskończonym możliwościom tworzenia aranżacji, ale też silnemu oddziaływaniu na klimat wnętrza. Jedna dekoracja na dużej ścianie potrafi zmienić optycznie wielkość pomieszczenia, rozjaśnić je lub przyciemnić, albo dodać dynamiki z pomocą intensywnych barw kompozycji. Fototapety są dziś już tak popularne, że trafiły nawet do łazienek i kuchni, gdzie panują specyficzne warunki, a wybrane materiały muszą charakteryzować się wytrzymałością i stwarzać możliwość utrzymania ich w czystości.

Fototapeta na kuchenne ściany to nowość, która nie pojawiła się wprawdzie wczoraj, ale w kuchennych wnętrzach króluje od niedawna. Wynika to z faktu, że tradycyjne materiały, z których wykonywane są fototapety wzbogacono o kolejne warstwy tworzywa, podnoszące trwałość dekoracji i doskonale znoszące warunki panujące w kuchennych wnętrzach. Kontakt z wodą, barwnikami spożywczymi, tłuszczem i innych czynnikami, jakie zazwyczaj pojawiają się podczas przetwarzania żywności nie jest już dla dekoracji destrukcyjny. Laminowane powierzchnie można z powodzeniem umyć podobnie, jak to się robi z glazurą czy panelem szklanym.

Fototapeta na kuchenne ściany – dekoracje na całej ścianie

Fototapeta na kuchenne ściany to również nowe podejście do aranżacji tego wnętrza. Kolekcja na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/fototapety-3/foto-laminaty-miedzy-szafki-kuchenne/ stanowi przegląd najciekawszych i najmodniejszych wzorów będąc jednocześnie przykładem, jak można zmieniać wystrój wykorzystując do tego celu kolorowe motywy. Wśród typowych kuchennych wzorów pojawia się wiele takich, które tematyką nawiązują do gotowania i posiłków. To zarówno motywy kawowe, zioła i przyprawy, jak i kolorowe owoce, warzywa czy gotowe potrawy. Większość z nich wyróżnia się żywą kolorystyką, dzięki której wnętrze staje się weselsze i bardziej atrakcyjne.

Motywy kulinarne nie są jedynymi, jakie może zawierać fototapeta na kuchenne ściany. Teoretycznie dzisiejsze trendy dekoratorskie pozwalają na wykorzystanie każdego wzoru, który będzie pasował do wybranej stylizacji wnętrza. Jeśli urządzamy kuchnię w klimacie rustykalnym w przestrzeni między szafkami kuchennymi może pojawić się wzór z motywem ludowym, fototapeta z bielonym płotem lub słonecznikami. Jeśli nasza kuchnia ma charakter prowansalski fototapeta między szafki może być kompozycją lawendy i odręcznie pisanych listów. We wnętrzu vintage świetnie sprawdzi się komiks, kolaż ze starych samochodów i wiele innych tego typu motywów.

Fototapeta na kuchenne ściany - naklejka między szafki w kuchni fotolaminat lawenda naklejka miedzy szafki komiks fotolaminat kuchenne akcesoria

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: