Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Ramy na zdjęcia inspiracje

naklejka drzewo genealogiczne

Rodzinne fotografie od lat zdobią ściany pokoi i korytarzy tworząc niewielkie galerie lub pojawiając się na nich w formie specjalnie stylizowanych portretów. Przez kilkadziesiąt lat ubiegłej epoki posiadanie kompletu pozowanych zdjęć dziecka było niepisaną tradycją, a portrety nagich maluchów na kocyku czy dzieci w wieku przedszkolnym standardowo już stały w ramkach na nocnym stoliku. Współczesność zmieniła nieco podejście do rodzinnych zdjęć, bowiem nie tylko nowoczesne aparaty cyfrowe pozwalają na wykonywanie ich w tysiącach sztuk, ale też zamiast wieszania na ścianach czy wklejania do albumów trafiają one na płyty CD i są odtwarzane w telewizorze.

Dzisiejsze obyczaje nie oznaczają jednak, że fotografie nie mogą nadal pojawiać się na ścianach w ciekawszej, bardziej dekoracyjnej formie. Wybierając ramy na zdjęcia inspiracje do tworzenia takich ciekawych i designerskich kompozycji można znaleźć na stronie http://artpasaz.pl/dekoracje/dekoracje-i-ozodby/wieszaki-i-ramki/. Ideą nowoczesnych ramek jest połączenie funkcji praktycznej galerii fotograficznej z dodatkowym motywem, który wypełnia wolną przestrzeń pomiędzy zdjęciami i sprawia, że monotonna wystawa staje się ciekawą kreacją artystyczną. Taka galeria jest też znacznie lepiej widoczna i zwraca uwagę zaraz po wejściu do pomieszczenia.

Ramy na zdjęcia inspiracje – rozwiązania godne uwagi

Zaletą nowoczesnych pomysłów na galerie fotograficzne jest łatwość wykonania dekoracji, która zarazem ma duży wpływ na klimat wnętrza. Motyw wykonany z folii samoprzylepnej może być dopasowany kolorystycznie do tła albo do innych elementów wystroju. Przykładowo, jeśli salon zaaranżowano w kolorystyce szaro-białej idealnym dopełnieniem i zarazem sposobem na ożywienie wystroju będzie galeria w czerwieni. Na szarej ścianie można też umieścić białą naklejkę i odwrotnie. Dyskretnie wkomponowane ramki stanowią integralną całość dekoracji, a kolorystycznym urozmaiceniem są umieszczone w ramkach fotografie.

Warto też wspomnieć o samym motywie, który może być wybrany w taki sposób, że będzie akcentował wybrany styl aranżacji. Do dyspozycji są wzory orientalne, motywy roślinne, zwierzęce, litery i gwiazdki oraz wiele innych propozycji. Wybierając ramy na zdjęcia inspiracje można też czerpać w bogatej kolekcji naklejek samoprzylepnych tworząc swoje własne połączenia ozdoby i wkomponowanych w nią zdjęć. To bardzo prosty i niebanalny sposób na wykorzystanie pamiątkowych zdjęć z wakacji czy też fotografii swoich dzieci, a dla osób ceniących związki rodzinne – sposób na nowoczesne drzewo genealogiczne.

Ramy na zdjęcia inspiracje - naklejka z motywem i ramkami naklejka z motywem i ramkami ramki naklejka naklejka z ramkami na zdjęcia