🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Zegary samoprzylepne

zegar ornament czerwony

Zegary towarzyszą człowiekowi od urodzenia do śmierci służąc do odmierzania czasu i organizowania własnego życia w społeczności. Z drugiej strony są symbolem przemijania, nieskończoności, upływu lat a także uświadamiają, że każda chwila jest niepowtarzalna, dlatego trzeba się nią cieszyć na ile to tylko możliwe. W sennikach, przepowiedniach symbol zegara ma bardzo wiele znaczeń. Wskazuje własne uczucia, stan serca, umysłu, a w większości tłumaczeń jest synonimem pozytywnych, szczęśliwych emocji.

We wnętrzach zegary zazwyczaj pojawiają się w postaci realnej, ale jeśli tradycyjne tarcze, drewniane skrzynki czy ceramiczne twory ze wskazówkami nie spełniają oczekiwań o wiele bardziej atrakcyjny może być ornament z zegarem. Jego zaletą jest przede wszystkim kolorystyka, która odpowiednio dopasowana do wystroju wnętrza stanie się idealnym dopełnieniem kompozycji. Proponowane ornamentowe zegary można zamówić w jednym z wielu kolorów, więc jeśli graficzny wizerunek tarczy czy modelu z wahadłem wyjątkowo przypadnie do gustu zostanie wydrukowany w wybranej barwie.

Dekoracyjność ornamentów sprowadza się zarówno do ich delikatności, dzięki czemu nie dominują w otoczeniu, ale uzupełniają wnętrze wypełniając puste przestrzenie dużych ścian. Druga ważna cecha, to niepowtarzalność i oryginalność wzorów, jakich nie znajdzie się na żadnym realnym zegarze. Interesujące, nieco fantazyjne naklejki uzupełnione o niewielki mechanizm zegarowy z jednej strony są funkcjonalne pozwalając odczytywać czas, a z drugiej tworzą piękną subtelną dekorację.

Do wyboru jest wiele propozycji, począwszy od klasycznych imitacji tarcz zegarowych, przez skomplikowane rozety i mandale o wyjątkowej harmonicznej wymowie, po ciekawe stylistycznie rozwiązania prezentowane na http://art-newmedia.com/naklejki_i_dekoracje_na_sciany/zegary_i_wieszaki.html, Znajdzie się wśród nich kompozycja ślimakowo-spiralna, zegar sztućce – świetny dodatek do wystroju kuchni lub restauracji – czy też tarcza pełna zabawnych małych ptaszków.

Zegarowe ornamenty są tak skomponowane, że mechaniczna tarcza zegarowa ze wskazówkami pozostaje niewidoczna wtapiając się w tło naklejki, dzięki takiemu zestawieniu na ścianie znajduje się fantazyjna dekoracja, a nie klasyczna drewniana, niezbyt estetyczna puszka. Najciekawsze rozwiązania to połączenie ornamentów kontrastujących z kolorem ścian, które sa nie tylko dobrze widoczne, ale również znacznie atrakcyjniejsze. Co ciekawsze, w każdej chwili można je po prostu odkleić i wymienić na inny motyw.