🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety dekoracje ze schodami

tapeta kamienne schody

Fototapety dekoracje ze schodami

Schody to element architektoniczny, który raczej nie kojarzy się z dekoracją wnętrz. W rzeczywistości jednak może on mieć ogromne znaczenie dla kształtowania designu warunkując nie tylko klimat wnętrza, ale również jego przestrzeń i proporcje. Schody zazwyczaj odbierane są wizualnie, jako forma głębi zwłaszcza, gdy umieszczone są w wąskiej uliczne lub korytarzu. Dzięki tej właściwości fototapety z motywem schodów mogą być wykorzystywane w dekoracji małych pomieszczeń, jako sposób na ich powiększenie. Dodając do tego strukturę, szerokość, materiał, z którego zostały wykonane czy ich otoczenie można stworzyć wiele ciekawych aranżacji.

Podobnie, jak w przypadku każdego innego motywu zdobniczego pojawiającego się na naklejkach czy fototapetach, tak i w tym przypadku każda kompozycja ma indywidualny charakter. Z tego powodu trudno zakwalifikować schody, jako dopełnienie konkretnego stylu. Piękne, stare uliczki z piaskowca, wąskie stopnie pnące się w górę w kierunku horyzontu to obraz dobry zarówno do wnętrza retro, jak i do nowoczesnego loftu. Nieco mniej możliwości stwarzają widoki schodów ruchomych czy nowoczesnych stalowych konstrukcji w budynkach lub na ulicach. Te niejako narzucają połączenie ze stylem nowoczesnym, industrialnym, a nawet nieco futurystycznym.

Zaprezentowane na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/narrow%2Bstairs%2Bold motywy schodów pokazują, jak ogromne może być zróżnicowanie dekoracji z tym konkretnym elementem architektury w roli głównej. Całkowicie odmienne wnętrze stworzy obraz wąskiej średniowiecznej uliczki w Chorwacji lub Włoszech a inne wrażenie wykreuje się we wnętrzu dzięki obrazowi greckiej architektury na Santorini. Do dyspozycji są również piękne fototapety dekoracje ze schodami i okleiny ze stylowymi kręconymi schodami we wnętrzu budynku, które doskonale wpasują się w płaszczyznę drzwi wyjściowych lub w salonie, jako dopełnienie ekskluzywnej aranżacji.

Dla wizualnego odbioru fototape

ty czy okleiny ze schodami spore znaczenie ma też otoczenie. Uliczka biegnąca wśród dorodnych zielonych drzew to dekoracja bardziej relaksująca, nostalgiczna, doskonała do sypialni. Grecka śnieżnobiała zabudowa w kontraście z niebieskim niebem i wodą są nawiązaniem do upalnego lata i słonecznych wakacji. Średniowieczne kamienne schody wciśnięte pomiędzy domy, lub wnętrze starej wieży to tworzenie klimatu retro. Wszystkie motywy schodów jednak łączy wspólna cecha, jaką jest optyczne powiększanie wnętrza. Wykorzystane jako okleiny na drzwi stworzą też ciekawy efekt otwartego przejścia do korytarza.