Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Cytaty motywacyjne

plakat w naszym domu rządzi kot

Elementy dekoracyjne do aranżacji wnętrz decydują o ich ogólnym charakterze oraz mają ogromny wpływ na charakter pomieszczenia. Można sobie wyobrazić tradycyjny stół świąteczny, którego nakrycie ogranicza się do kilku talerzy i sztućców, bez pięknych świątecznych dekoracji i tego specyficznego nastrojowego blasku świec. W nagiej surowej formie stół nie stanowi ani żadnego symbolu, ani też nie jest uroczysty, świąteczny. Podobnie wygląda mieszkanie, w którym ograniczono się jedynie do wykończenia ścian czy podłóg a rezygnując z dodatków dekoracyjnych czy obrazów.

Jednym z takich elementów uzupełniających wystrój są plakaty i obrazy z napisami motywacyjnymi, hasłami, wyrażającymi określone poglądy czy zabawnymi tekstami oraz oczywiście cytatami. Sztuka tworzenia plakatu zrodziła się już około 100 lat temu, a do czasów obecnych przechodziła liczne zmiany zarówno w technice tworzenia, jak i zawartej treści, zawsze jednak prezentowane teksty odnosiły się do panującej w danym okresie kultury i obyczajów. Współczesne plakaty są bardziej dziełem plastyków, którzy specjalizują się w przenoszeniu na planszę sentencji, haseł czy wymownych symboli graficznych.

Cytaty motywacyjne, jak te ze strony http://newmedia-art.pl/obrazy-i-reprodukcje/obrazy-i-plakaty-z-napisami.html to dekoracje przemawiające do widza zarówno symboliką, jak i treścią zawartą w sentencji, dlatego ich wybór jest ważny i powinien być dostosowany do konkretnych charakterów i do określonych stylów wnętrz. Już samo umieszczenie takiego elementu dekoracyjnego tworzy w nich bardzo nowoczesny akcent. Wyjątkiem mogą być plakaty w stylu pop-art nasuwające klimaty pierwszej połowy XX wieku., sprawdzające się we wnętrzach w stylu vintage. Szczególnie wymowne bywają te cytaty motywacyjne, które poza samą kompozycją przemawiają również zawartą w nich treścią.

Plakaty z cytatami motywacyjnymi są jedną z kategorii dekoracji z napisami. Ich cechą jest nie tylko przekazywanie komunikatu otoczeniu, ale również wpływanie ma samych mieszkańców. Dobry humor i impuls do działania to podstawa udanego dnia. Odpowiednia sentencja zauważana codziennie rano zaraz po wstaniu z łóżka może okazać się siłą napędową na wiele godzin. Cytaty motywacyjne są jak supełki wiązane na rogu chusteczki przypominające o ważnym postanowieniu. Przy okazji bywają też dekoracyjne i bardzo nowoczesne, stanowią sposób na wyrażanie siebie i prezentowanie własnych emocji, poglądów, a nawet uczuć, dzięki którym stajemy się niepowtarzalni.