🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Plakat w ramie

ozdoby z maksymami

Ozdabianie ścian plakatami od kilku lat stanowi jeden z ulubionych przez dekoratorów wnętrz sposobów na upiększanie pomieszczeń. Oprócz walorów ozdobnych, plakaty są doskonałym sposobem na wyrażenie osobowości właściciela danej przestrzeni, zależnie od wieku, płci i zainteresowań.  Istnieje kilka metod wyeksponowania plakatów: można je wieszać bezpośrednio na ściany, wkładać w antyramy lub oprawiać w ramy. Te ostatnie nadadzą elegancji nowoczesnej formie dekoracji, jaką są plakaty i pomogą wkomponować je w ogólną aranżację danego wnętrza. Zwiększą też atrakcyjność tych ozdób ściennych, stanowiąc ich znakomite dopełnienie, które jednocześnie nie przytłoczy tego, co najważniejsze, czyli wnętrza kompozycji. Należy bowiem pamiętać o tym, że choć plakat jest niezwykle prostą formą dekoracji, prezentującą spokojne i zrównoważone wzornictwo, niesie ze sobą bardzo silny przekaz ujęty w graficzną formę. To właśnie owy przekaz stanowi kwintesencję tego typu zdobnictwa ściennego.

Plakat w ramie – kolorowe lub czarno-białe

Chcąc oprawić plakat w ramę, możemy wybierać pośród rozmaitości materiałów, form i kolorów. Do najpopularniejszych plakatów typograficznych, utrzymanych na ogół w czarno – białej tonacji, najbardziej będą pasowały czarne, proste ramy. Z kolei srebrne doskonale sprawdzą się w minimalistycznym otoczeniu. Natomiast ciekawym rozwiązaniem dla pomieszczenia utrzymanego w stylu retro, będzie przełamanie nowoczesnej formy dekoru, jakim jest plakat, ramą z surowego drewna.

Należy pamiętać o tym, że rama i grafika na plakacie stanowią całość i muszą komponować się ze stylem i charakterem danego wnętrza. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby jeszcze przed oprawieniem swojej dekoracji, wiedzieć, gdzie będzie wisiała i na jakiej wysokości.

Jak się prezentują obramowane plakaty, możemy sami ocenić na stronie internetowej http://artpasaz.pl/dekoracje/obrazy-nowoczesne-2/plakaty-na-sciany/. Proponowane na tej stronie grafiki wykonano na papierze i są dostępne w dowolnym wymiarze i w rozmaitej kolorystyce.